Usuwanie owłosienia

Usuwanie owłosienia

Włosy na głowie akceptujemy i dbamy o nie ze wszystkich sił. Włosy porastające inne części ciała uważamy za brzydkie, niepotrzebne i nieestetyczne. Efektem tego jest fakt, że w gabinetach kosmetycznych, przeprowadza się setki zabiegów, mających na celu pozbycie się włosków i osiągnięcie gładkiej, aksamitnej skóry. Usuwanie owłosienia w większości przypadków ma uzasadnienie tylko i wyłącznie kosmetyczne. Decydujemy się na nie, bo chcemy wyglądać zgodnie ze współczesnymi standardami piękna i estetyki. Niektórzy ludzie muszą poddawać się takim zabiegom ze względów medycznych. Zdarza się bowiem i tak, że włosy wyrastają tam, gdzie nie powinny, na przykład na twarzy, kobiecych piersiach, brzuchu itp. Producenci różnorakich przyborów kosmetycznych zadbali o to, byśmy mieli do wyboru całą gamę produktów służących do przeprowadzania zabiegów depilacyjnych w warunkach domowych. W domu można przeprowadzić każdy rodzaj depilacji, oprócz laserowego usuwania włosków.

Metody trwałego usuwania owłosienia

Zabiegiem depilacyjnym, który przynosi najtrwalsze efekty, jest depilacja laserowa. Włoski, które zanikają po kilku takich zabiegach, nie odrastają już nigdy. Depilacja laserowa polega na uszkadzaniu cebulek włosowych przy pomocy światła lasera. W wyniku tego, włosy najpierw jaśnieją, a następnie wypadają. Wadą tych zabiegów jest ich dość duży koszt. Zaletą – trwały efekt, jakiego nie da się uzyskać żadną inną metodą.

Usuwanie owłosienia na dłuższy czas

Usuwanie owłosienia na czas dłuższy, to znaczy kilka tygodni, możliwe jest przy pomocy pasty cukrowej, wosku lub depilatora. Wszystkie te metody polegają na mechanicznym wyrwaniu włosków razem z cebulkami, co wydłuża czas ich odrastania. Najbardziej naturalną i bezpieczną metodą, jest tu depilacja pastą cukrową, składającą się z cukru i soku z cytryny. Usuwanie owłosienia przy pomocy depilatora, może nie być zbyt dokładne.

Usuwanie owłosienia na krótko

Metodami usuwania owłosienia, których efekty utrzymują się najkrócej, są depilacje chemiczne oraz golenie. Depilacje chemiczne polegają na smarowaniu owłosionej skóry kremami rozpuszczającymi włoski. Golenie, to nic innego, jak ścinanie z powierzchni skóry wystających włosków. Efekty golenia utrzymują się naprawdę krótko. Zgolone włoski zaczynają odrastać już po kilku dniach. W zamian za to, golenie jest łatwe, szybkie i całkowicie bezbolesne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *