Trwała depilacja

Trwała depilacja

Owłosienie porastające naszą skórę traktowane jest dziś jako nieestetyczny i zbędny dodatek. Nie lubimy go i robimy wszystko, by się go pozbyć. Owłosiona skóra kojarzy nam się z brakiem dbałości o wygląd i niepodążaniem za współczesnymi kanonami piękna i urody. Kanony te tak naprawdę nie są współczesne. Praktyki związane z usuwaniem owłosienia z różnych okolic ciała, stosowano już w czasach starożytnych.

Depilacja na okrągło

Największym problemem związanym z owłosieniem skóry, nie jest pozbywanie się go, ale fakt, że odrasta ono na nowo. Depilacja nie byłaby tak uciążliwa, gdyby nie trzeba było jej tak często powtarzać. Większość metod usuwania włosków daje efekty, którymi można cieszyć się tylko przez jakiś czas.

Trwała depilacja

Od jakiegoś czasu, każdy może skorzystać z nowatorskiej metody trwałego usuwania owłosienia. Metodą tą jest depilacja laserowa. Trudno w to uwierzyć, ale depilacja ta daje efekty, którymi można cieszyć się do końca życia. Jak to możliwe, że raz usunięte włosy nie odrastają już nigdy? Jest to możliwe tylko wtedy, gdy nie działa się na same włoski, ale na cebulki. Depilacja laserowa nie polega jednak na wyrywaniu cebulek, gdyż po takich zabiegach cebulki odrastają. Laser rozgrzewa cebulki stopniowo uszkadza je. Uszkodzenie to ma specyficzny charakter i uniemożliwia odnawianie się cebulek. Uzyskanie takiego efektu, możliwe jest po kilku zabiegach. Podczas depilacji laserowej nie wypadają włoski. Wraz z kolejnym zabiegiem, stają się one coraz jaśniejsze i słabsze, a potem wypadają. Depilacja laserowa najlepiej sprzyja pozbyciu się grubych i ciemnych włosów, porastających jasną skórę. Trwałą depilację przy pomocy wiązki laserowej, można stosować na całym ciele. Laser pomaga pozbyć się zbędnego owłosienia na twarzy. Jest to szczególnie ważne dla kobiet, które nie radzą sobie z problemem tak zwanego damskiego wąsika. Depilacja laserowa stosowana jest także jako metoda usuwania owłosienia pod pachami, na nogach i w miejscach intymnych.

Bezpieczeństwo depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest bezpieczna jeśli wykonuje ją odpowiednio przeszkolona i doświadczona osoba. Głównym wskazaniem do depilacji tego typu są ciemne i grube włosy towarzyszące jasnej karnacji. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej są przeszkody do przeprowadzania wszelkich zabiegów z użyciem lasera, na przykład epilepsja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *