Rodzaje peelingów

Rodzaje peelingów

Chcąc zachować gładką jędrną i jednolitą kolorystycznie skórę, nie możemy zapomnieć o systematycznym stosowaniu peelingu. Peelingi, to duża grupa zabiegów, które łączy jedno: ścierając martwe komórki naskórka, odsłaniają nową, gładką i jasną skórę. Najprostszym zabiegiem tego typu, są peelingi ścierne, które stosujemy w domu. Gotowe peelingi, dzielą się na te, które wciera się w skórę twarzy i w skórę całego ciała. Peelingi do twarzy, zawierają drobniejsze elementy ścierne. Tym, co ściera komórki naskórka, są naturalne drobiny, pozyskiwane z owoców. Peelingi do twarzy i ciała, wmasowuje się w dobrze namoczoną skórę i dokładnie spłukuje. Peelingi takie działają powierzchniowo, dlatego, bez obawy można stosować je samodzielnie, w warunkach domowych.

Płytko i głęboko

Peelingi dzielą się na trzy grupy, w zależności od tego, jak głębokie jest ich działanie. Mamy więc peelingi powierzchniowe, średnio głębokie i głębokie. Pierwsze, działają na najwyżej położone komórki naskórka. Peelingi średnio głębokie, działają na niższe warstwy naskórka. Najniższą z nich jest warstwa podstawna. Peelingi głębokie, działają bardzo głęboko, gdyż sięgają aż do skóry właściwej. Wszystkie peelingi, stosuje się w celu odmłodzenia, wygładzenia, odświeżenia i rozjaśnienia skóry. Peelingi powierzchniowe, czyli ścierne, można stosować samodzielnie. Ścierne peelingi średnio głębokie i głębokie stosuje się tylko w gabinetach kosmetologicznych.

Peelingi chemiczne

Peelingi dzielimy też ze względu na to, czym i jak odnawiana jest skóra. Peelingi ścierne mogą działać na różnej głębokości. Podobnie rzecz się ma z peelingami chemicznymi. W ich wypadku, komórki naskórka są rozpuszczane przez naturalne substancje roślinne i owocowe. Najczęściej są to alfahydroksykwasy. Głębokość ich działania zależy od tego, jaką ich ilość i przez jaki czas utrzymuje się na skórze. W ogólnej sprzedaży, dostępne są kremy, z niewielką ilością najdelikatniej działających kwasów owocowych. Mimo to, należy ostrożnie postępować z kosmetykami tego typu. Peelingi, efekty. Efektem peelingów, jest młoda, świeża i jednolita skóra. Peelingi głębokie, mogą pomóc w zredukowaniu głębokich bruzd, głęboko ulokowanych przebarwień i blizn. Peelingi doskonale oczyszczają skórę. Dlatego proponuje się je osobom ze skłonnościami do wyprysków i z bliznami potrądzikowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *