Przedłużanie włosów

Przedłużanie włosów

Włosy dłuższe i gęstsze. Od jakiegoś czasu, salony fryzjerskie oferują usługę przedłużania włosów. Usługa ta polega na całkowitej zmianie fryzury, to znaczy na radykalnym przedłużeniu, a przy okazji i zagęszczeniu włosów. Zapuszczanie włosów jest długie i uciążliwe. Najgorszy jest czas, w którym nie są one ani krótkie, ani długie. Czas, w którym ciężko nadać im kształt jakiejś konkretnej fryzury. Efekt tego jest taki, że wiele osób rezygnuje z tego procesu i po raz kolejny skraca włosy. Dziś nie trzeba być już konsekwentnym, ani cierpliwym, by doczekać się odpowiedniego przyrostu długości włosów. Do tego, by mieć długie włosy, wystarczy dziś wyobraźnia, odwaga i umiejętność podejmowania decyzji. No, przydałby się jeszcze dobry fryzjer…

Przedłużanie włosów

Przedłużanie włosów, to doczepianie pasm włosów naturalnych lub sztucznych do tych, które są już na głowie. Nowe pasma są trwale mocowane na włosach, na tyle trwale, że nie ma możliwości oderwania ich podczas snu, przebierania się czy mycia głowy. Pasma doczepiane są tuż przy skórze, dzięki czemu naturalne włosy zyskują nie tylko na długości, ale i na grubości. Nowe pasma mogą być przytwierdzane na kilka sposobów. Można je mocować na zimno, stosując do tego celu specjalne obrączki lub na gorąco. Ta ostatnia metoda, polega na łączeniu włosów, rozgrzaną do wysokiej temperatury łuską kreatynową. Stopiona łuska gwarantuje niewidoczne i bardzo trwałe połączenie starych włosów z nowymi. . Najnowsza metoda przedłużania włosów wykorzystuje ultradźwięki. Udając się do fryzjera na przedłużanie włosów, trzeba zarezerwować sobie sporo czasu. Doczepianie pojedynczych, cieniutkich pasemek trwa kilka godzin.

Naturalne, czy sztuczne?

Decydując się na przedłużenie włosów, mamy do wyboru włosy naturalne i sztuczne, Włosy naturalne skupuje się, po czym się je myje, sterylizuje i farbuje na różne kolory. Naturalne włosy są miększe, ale za to cięższe od syntetycznych. Przedłużanie włosów z wykorzystaniem naturalnego materiału jest droższe niż uzyskiwanie tego samego efektu przy pomocy włosów wytworzonych syntetycznie.

Ile to kosztuje?

Cena długich włosów w kilka godzin uzależniona jest od ilości zużytych pasm, od metody ich łączenia, od długości pasm i pochodzenia doczepianych kosmyków.

Przedłużanie włosów, efekty

Najlepsze efekty daje przedłużanie włosów na gorąco. Nowymi, długimi i gęstymi włosami, można cieszyć się około czterech miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *