Przebarwienia po trądziku

Przebarwienia po trądziku

Trądzik młodzieńczy, to wypryski na skórze, mające postać krost lub grudek. Są uciążliwe, bolesne i brzydkie, ale normalne. Trądzik młodzieńczy to naturalna przypadłość okresu dojrzewania. Na skórze widoczne są skutki zmian hormonalnych, jakie zachodzą w okresie pokwitania. Zmiany te, w przeważającej ilości przypadków mają postaci łagodne i mijają bez śladów. Niestety, zdarzają się i ostre odmiany trądziku młodzieńczego. Zaostrzony przebieg tego zjawiska nie mija bez śladu. Głęboko umiejscowione ropne ogniska zapalne, pozostawiają po sobie przebarwienia skóry. Przebarwienia te widać doskonale, ponieważ w miejscach, gdzie występowały zmiany trądzikowe, gromadzi się więcej barwnika skórnego, zwanego melaniną. Plamy potrądzikowe mają kolor różowy lub lekko brązowy. Obecnie przebarwienia potrądzikowe można zniwelować. Niweluje się te, które nie znikają samoistnie.

Usuwanie przebarwień potrądzikowych

Proces usuwania śladów na skórze pozostawionych przez trądzik, jest raczej długi. Leczenie przebarwionej skóry może trwać długie miesiące. W zależności od uwarunkowań indywidualnych istnieje możliwość zastosowania szybszych metod likwidacji przebarwień potrądzikowych.

Mikrodermabrazja na przebarwienia potrądzikowe

Jedną z efektywnych metod usuwania barwnych śladów po trądziku, jest mikrodermabrazja. Jest to rodzaj peelingu mechanicznego, który wykonuje się głowicą wyposażoną w mikroskopijne diamenty, kryształki tlenku glinu lub końcówkę rozpylającą tlen medyczny z solą fizjologiczną. Ścieranie mikrowarstw naskórka wybiela i rozjaśnia cerę. Mikrodermabrazja ingeruje w głębsze warstwy naskórka, dzięki czemu możliwe jest usunięcie śladów potrądzikowych. Mikrodermabrazje z powodzeniem usuwają przebarwienia i inne blizny pozostawione przez trądzik. Są to peelingi głębokie, tak więc wykonywać je mogą tylko wykwalifikowani specjaliści.

Peelingi chemiczne na przebarwienia potrądzikowe

Plamy po trądziku usuwa się także podczas zabiegów peelingujących, wykorzystujących właściwości naturalnych kwasów owocowych. Kwasy kładzie się na twarz w formie maseczek. Kwasy owocowe wnikają głęboko w skórę, rozpuszczają błony komórkowe zrogowaciałego naskórka i eliminują przebarwienia potrądzikowe. Peelingi chemiczne mogą być średnio głębokie lub głębokie. Wszystko zależy od rodzaju, stężenia kwasów i czasu trzymania ich na twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *