Prostowanie włosów bez prostownicy

Prostowanie włosów bez prostownicy

Osoby, których włosy wiją się, kręcą i podwijają we wszystkie strony, dobrze wiedzą ile czasu i trudu, wymaga dokładne wygładzenie ich i rozprostowanie. Większość właścicieli kręconych fryzur, którym nie podoba się to, co dostali od natury, do prostowania włosów używa prostownic. Urządzenia te, prostują włosy, przy pomocy wysokiej temperatury. Cała operacja zajmuje trochę czasu, gdyż prostować trzeba po kolei cienkie pasma włosów. Regularne prostowanie gorącą prostownicą, nie sprzyja zdrowiu ani dobrej kondycji włosów. Pod wpływem działania gorąca, włosy przesuszają się. Co więc robić? Zrezygnować z prostowania i wrócić do naturalnych loków, fal i skrętów?

Prostowanie włosów bez prostownicy

Czy można wyprostować włosy, nie używając do tego celu prostownicy? Tak, jest to możliwe, jeśli dysponujemy odpowiednim zestawem, składającym się z preparatu prostującego, szczotki do prostowania i suszarki. Całość zaczynamy od umycia włosów. Na umyte włosy, nakładamy preparat prostujący. Preparaty takie, to odżywki i żele prostujące. Ważne jest, by w ich składzie, znajdowały się naturalne proteiny jedwabne. Proteiny te nawilżają i zmiękczają włosy. Kosmetyki tego typu, nakłada się na włosy i nie spłukuje ich. Trzeba więc uważać z ilością, tak, by na włosach, nie pozostały grudki lub smugi. Teraz suszenie. Włosy wyprostują się, jeśli podczas suszenia, będziemy nawijać je na bardzo grubą szczotkę lub na szczotkę o kształcie prostownicy. Włosy trzeba suszyć pasmami, zaczynając od dołu, kierując się w górę. Niektóre suszarki, wyposażone są w nakładki, przystosowane do prostowania włosów. Wysuszone i wyprostowane włosy, można wygładzić jedwabiem i utrwalić niewielką ilością lakieru.

Trwałe prostowanie włosów

Nowością, oferowaną przez salony fryzjerskie, jest trwałe prostowanie włosów. Robi się to na dwa sposoby. Pierwszy, to prostowanie chemiczne, które jest odwrotnością trwałej ondulacji. Preparaty chemiczne używane do takiego prostowania, wysuszają i niszczą włosy. Druga metoda, to keratynowe prostowanie włosów. Metoda ta jest naturalna i bezpieczna. Czynnikiem prostującym, jest tu naturalna keratyna. Nakłada się ją na umyte włosy, trzyma pół godziny, po czym prostuje się je szczotką i żelazkiem. Efekt prostowania włosów z użyciem keratyny, utrzymuje się około czterech miesięcy. Wszystko zależy oczywiście od naturalnej tendencji włosów, do skręcania się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *