Peeling migdałowy

Peeling migdałowy

Peeling, przywrócone piękno. Peeling to rodzaj zabiegu, w wyniku którego, usuwane są martwe komórki spoczywające na powierzchni naskórka. Komórki te w naturalny sposób zastępowane są przez nowe w regularnych cyklach. W młodych latach cykle te wynoszą dwadzieścia osiem dni. Im jesteśmy starsi, tym cykle odnawiania się skóry, wydłużają się. Zrogowaciała warstwa komórek naskórka wygląda nieestetycznie. Gdy się ją usunie, skóra staje się gładsza, wyrównana, jaśniejsza i młodsza.

Peeling migdałowy, co to takiego?

Peeling migdałowy jest zabiegiem z grupy peelingów chemicznych. Martwe komórki naskórka, eliminowane są tu przez naturalne kwasy roślinno owocowe. W tym wypadku substancją czynną jest kwas migdałowy, produkowany z gorzkich migdałów.

Jak działa peeling migdałowy

Po nałożeniu na twarz, szyję i dekolt, kwas migdałowy wnika w skórę, rozpuszcza martwe komórki warstwy powierzchniowej, w wyniku czego, wygląd skóry zmienia się. Spod usuniętej warstwy komórek, wyłania się nowa, jasna, aksamitna i świeża skóra. Peeling migdałowy regeneruje i odmładza skórę. Ceni się go szczególnie za to, że można go stosować do każdego rodzaju cery. Kwas migdałowy jest najdelikatniejszy ze wszystkich kwasów owocowych stosowanych w peelingach chemicznych. Dzięki temu, migdałowe zabiegi peelingujące, mogą być stosowane u osób ze skórą cienką, delikatną i wrażliwą.

Peeling migdałowy, efekty

Peeling migdałowy przede wszystkim pozwala uzyskać młody i atrakcyjny wygląd skóry. Ponadto oczyszcza ją usuwając zaskórniki. Właśnie dlatego, peeling ten proponuje się osobom ze skórą przetłuszczającą się i skłonną do trądziku. Peeling ten jest doskonałym przygotowaniem skóry do opalania. Wygładzona i odmłodzona skóra, opala się szybciej, a opalenizna jest piękna i doskonale wyrównana. Jak wszystkie inne peelingi, tak i peeling migdałowy intensyfikuje działanie innych specyfików na skórę. Pozbawiona powierzchniowych, zrogowaciałych komórek skóra, o wiele lepiej wchłania wszelkie kremy, maseczki, toniki itp.

Dla kogo peeling migdałowy?

Peeling migdałowy jest delikatny, a więc wszyscy mogą go stosować bez żadnych obaw. Peeling ten można stosować przez cały rok. Nadaje się on do cery suchej, tłustej, mieszanej i normalnej. Peeling migdałowy odmładza, wygładza, odżywia, regeneruje i rozjaśnia skórę w każdym wieku. Ma wyjątkowe działanie ochronne przed promieniami słonecznymi. Chroni przed starzeniem się, skórę osób kochających słońce i solarium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *