Operacja plastyczna pośladków

Operacja plastyczna pośladków

Jak każda operacja plastyczna, jest to zabieg chirurgiczny, którego celem jest uniesienie i przywrócenie atrakcyjnego kształtu wybranej okolicy ciała. Kształtowanie pośladków jest wyjątkowo trudne. Ta część ciała niełatwo poddaje się modelowaniu. Podnoszenie i ujędrnianie pośladków jest trudne, nawet w przypadku osób ogólnie szczupłych. Większość pacjentów decyduje się na zmniejszanie pośladków, choć i powiększanie ich jest możliwe. Ujędrnianie i podnoszenie pośladków osiąga się na dwa sposoby. Wybór metody zależny jest od tego, w jakim stanie są pośladki przed zabiegiem. Jeśli skóra pośladków zachowała elastyczność i chodzi tylko o ich uniesienie, wówczas wystarczy liposukcja, czyli odessanie nadwyżki tkanki tłuszczowej. Jeśli skóra nie jest już elastyczna, po odessaniu tkanki tłuszczowej, trzeba usunąć, czyli wyciąć jej nadmiar.

Plastyka pośladków, przebieg

Operacje tego typu wykonywane są w znieczuleniu ogólnym. Dzieje się tak, gdyż zabiegiem objęty jest zbyt duży obszar, a interwencja jest na tyle głęboka, że znieczulenie miejscowe nie jest wystarczające. Zabieg ten może polegać jedynie na pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez odessanie jej. Czasami przedłuża się go o kolejną fazę, polegającą na wycięciu zwiotczałej skóry. Lekarz wybiera najkorzystniejszą dla pacjenta linię cięcia. Może ona przebiegać wzdłuż obwodu górnego mięśni pośladkowych lub fałdu pośladkowego. Operacja plastyczna pośladków trwa przeciętnie dwie godziny.

Pierwsze dni po zabiegu

Podobnie jak ma to miejsce przy każdej innej operacji chirurgicznej, tak i tu pierwsze trzy dni po zabiegu nie są łatwe. Pośladki są wrażliwe na każdy ruch. Praktycznie dopiero po trzech dniach można zacząć poruszać się samodzielnie, a i tak trzeba robić to ostrożnie. Mniej więcej po tygodniu usuwa się szwy.

Plastyka pośladków, efekty

Początkowe efekty plastyki pośladków nie są zbyt miłe. Operowane pośladki bolą, co ogranicza swobodę ruchów i aktywność fizyczną. Na upragnione efekty kosmetyczne, w postaci zgrabnych i uniesionych pośladków, trzeba poczekać około miesiąca. W tym czasie mijają też dolegliwości bólowe związane z zabiegiem. Na pełną sprawność i brak jakiegokolwiek dyskomfortu, trzeba poczekać nieco dłużej. Pełna radość z pozytywnych efektów operacji plastycznej pośladków i pełne zapomnienie o związanym z nią bólu i ograniczeniach, przychodzi po około dwunastu tygodniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *