Olejek cynamonowy

Olejek cynamonowy

Olejek pozyskiwany z cynamonu, należy do najczęściej stosowanych naturalnych substancji eterycznych. Olejek ten wykorzystuje się przede wszystkim w aromaterapii, ale nie tylko. Olejek cynamonowy uzyskuje się z destylacji liści i kory drzewa cynamonowego, które może mieć nawet piętnaście metrów wysokości. Olejek ten posiada wiele właściwości korzystnych dla naszego zdrowia.

Olejek cynamonowy na owady

Olejek ten może bardzo przydać się latem, gdy wokół nas fruwa mnóstwo uciążliwych owadów. Komary i inne latające stworzenia, nie znoszą zapachu tego olejku. Dlatego unikają miejsc, w których jest on rozpylony. Z olejku cynamonowego korzystają producenci wszelkich preparatów odstraszających owady. W zależności od ceny preparatu, znajdziemy w nim naturalny olejek cynamonowy lub jego syntetyczny odpowiednik. Olejek ten dodawany jest do preparatów przeznaczonych do stosowania bezpośrednio na ciało, oraz do tych, które rozpyla się w powietrzu, ustawia w ciepłym miejscu, włącza do prądu itp.

Olejek cynamonowy na przeziębienie

Olejek ten wykazuje właściwości przeciwzapalne i wykrztuśne. Dlatego poleca się stosować go, jako naturalną ochronę przed wirusami wywołującymi infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych. Olejek ten łagodzi objawy i przyspiesza leczenie kataru, zapalenia oskrzeli i zapalenia płuc.

Olejek cynamonowy dla skóry

Ze względu na właściwości antyseptyczne i oczyszczające, olejek cynamonowy stosowany jest do pielęgnacji skóry skłonnej do przetłuszczania się. Olejek ten znajdziemy w składzie kosmetyków przeznaczonych do mycia, oczyszczania, nawilżania i kremowania cery tłustej. Olejek ten skutecznie oczyszcza skórę, zwalcza bakterie i minimalizuje powstawanie zaskórników. Olejek pozyskany z drzewa cynamonowego, znajdziemy także w lekach działających przeciwtrądzikowo.

Olejek cynamonowy, jako lek na wiele chorób

Olejek cynamonowy stosuje się w celu uregulowania miesiączki. Ponadto wpływa on leczniczo i przeciwzapalnie na drogi moczowe. Olejek ten wspomaga pracę jelit i minimalizuje związane z nią problemy. Olejek ten oczyszcza krew i reguluje krążenie.

Olejek cynamonowy na umysł

O olejku tym mówi się także, że korzystnie wpływa na nasz umysł, szczególnie na kondycję naszej pamięci. Olejek ten przyczynia się także do poprawy nastroju, dlatego stosuje się go w seansach aromaterapeutycznych dla osób z depresją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *