Masaż tajski

Masaż tajski

Czym jest masaż tajski. Masaż ten, to najstarsza forma masażu klasycznego. Jego podstawą stanowi odkrycie, że dotyk ma olbrzymie działanie na samopoczucie fizyczne i psychiczne człowieka. My też doświadczamy tego w wielu sytuacjach. Po silnym uderzeniu, bezwiednie uciskamy bolące miejsce, a dotyk innych osób pociesza nas, daje nadzieję i podnosi na duchu. Masaż tajski ma właściwości lecznicze. Masaż ten jest niezwykły, bowiem łączy w sobie najważniejsze cechy masażu leczniczego i relaksacyjnego. Podczas masażu tajskiego, pacjent ma okazję poznać elementy refleksologii, doświadczyć masażu stóp. Dowiedzieć się czym są podstawowe elementy jogi i poczuć czym jest akupresura. Masaż tajski powstał w oparciu o założenia filozofii Tajów. W myśl tych zasad, masaż taki ma polegać na rozciąganiu i uciskaniu odpowiednich miejsc na ciele, tak zwanych „sen”.

Masaż tajski, efekty

Leczniczy masaż opracowany przez Tajów ma niezwykle korzystny wpływ na cały organizm człowieka. Podczas zabiegu stymulowane jest krążenie krwi i limfy. Masaż tajski przyspiesza przemianę materii. Ponadto, zabiegi tego typu zmniejsza napięcie mięśni, co jest konieczne do zrelaksowania się. Stosowany od wieków, masaż tajski, korzystnie wpływa na ciało, umysł i psychikę człowieka. Podczas masażu uwalniają się pozytywne emocje, które pozostają w nas na dłużej. Masaż tajski, dzięki swojej niezwykłości, zmienia nastawienie do życia. Masaż tego typu przyczynia się do wzmocnienia układu odpornościowego. Po masażu czujemy się bardziej elastyczni, a nasze siły witalne są o wiele większe niż przed zabiegiem. Moc masażu podnoszą stosowane w nim olejki eteryczne: lawendowy, jaśminowy, palisandrowy i inne. Na samopoczucie podczas zabiegu wpływają zapachy tych olejków i całościowy wystrój miejsca, w którym odbywa się masaż.

Przebieg masażu

Masaż tajski nie przebiega w jednej pozycji. Kolejne jego etapy wymagają innego ułożenia ciała. Pozycje do masażu są klasycznymi pozycjami jogi. Masaż odbywa się na specjalnym materacu, a pacjent powinien mieć na sobie luźną i przewiewną odzież. Masażysta nie masuje pacjenta samymi dłońmi. Niezwykłość tego zabiegu polega na tym, że masowani jesteśmy także kciukami, łokciami, przedramionami, a nawet stopami masażysty. Masaż wykonuje się wzdłuż kanałów „sen:. Cały zabieg trwa przynajmniej dwie godziny, podczas których kilkanaście razy zmienia się pozycja masowanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *