Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską

Gabinety masaży wciąż poszerzają swoje oferty o coraz bardziej atrakcyjne propozycje. Obok masażu klasycznego mamy masaże czekoladą, gorącymi kamieniami, masaże wodne, masaże modelujące sylwetkę, masaże orientalne, aromaterapeutyczne, masaże stemplami i relaksacyjne. Do wyboru, do koloru. Teraz pojawiła się kolejna propozycja, a jest nią masaż bańką chińską. Zanim zdecydujemy się na jakąś formę masażu, musimy wiedzieć, że wszystkie one dają podobne efekty, różnią się od siebie jedynie sposobami wpływania na samopoczucie fizyczne i kondycję psychiczną człowieka.

Bańki chińskie

Bańki chińskie wszyscy dobrze znamy. Niegdyś stosowało się je przy przeziębieniu. Dziś wykorzystuje się je do masażu, ale nie tylko. Masaż bańką chińską oferowany jest najczęściej osobom, które chcą pozbyć się punktowych złogów tkanki tłuszczowej, czyli cellulitu. Bańki stosowane w Chinach od tysięcy lat, leczą dolegliwości ciśnieniowe i bóle brzucha. Istnieje wiele rodzajów takich baniek i wiele sposobów ich stosowania. Wszystko zależy od tego, co chce się osiągnąć.

Masaż bańką chińską

Masaż taki polega na przytknięciu do skóry szklanej bańki, w której występuje podciśnienie. Po przytknięciu bańki do skóry, ta ostatnia zasysana jest do wewnątrz bańki. Zasysanie skóry wpływa stymulująco na krążenie krwi i limfy w mikro naczyniach. Dzięki temu, toksyny zalegające w ciele ulegają szybszemu wydalaniu. Mikro masaż wpływa także na tkankę podskórną, w której zlokalizowane są grudki tłuszczu zwane cellulitem. Szybsze krążenie w mikro naczyniach stymuluje rozpadanie się złogów tłuszczowych. Masaż bańką chińską ujędrnia i uelastycznia skórę. Masaż bańką chińską można wykonywać na zimno i na gorąco. W masażu na gorąco podciśnienie powstaje na skutek działania wysokiej temperatury. Masaż na zimno wykorzystuje gumę, przylegającą do skóry w taki sposób, że skóra jest zasysana. Na efekt masażu bańką chińską ma wpływ to, gdzie przykłada się bańki. Według tradycji chińskiej, powinny to być punkty przepływu energii, te same, na które działa się podczas zabiegów akupunktury igłowej.

Masaż bańką chińską w domu

W sprzedaży dostępne są zestawy baniek służących do wykonywania masażu chińskiego w warunkach domowych. Masaż w domu najlepiej wykonywać metodą suchą, która wykorzystuje bańki wykonane z gumy. Masaż suchy jest o wiele łatwiejszy i bezpieczniejszy niż masaż na gorąco, przy którym potrzebna jest szybkość, precyzja i doświadczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *