Makijaż permanentny

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny, to makijaż, który wykonuje się raz i korzysta się z niego przez kilka lat. Jest to jednocześnie zaletą i wadą tego rozwiązania. Zaletą, bo zwalnia z codziennego malowania twarzy. Wadą, bo pomalowana twarz może się kiedyś znudzić. Makijaż permanentny, to nic innego, jak tatuaż wykonywany na twarzy. Różnica między nim, a innymi tatuażami polega na tym, że do trwałego upiększania twarzy używa się tylko i wyłącznie naturalnych czynników barwiących. Inne techniki tatuażu dopuszczają stosowanie tuszów syntetycznych. W przeciwieństwie do tatuaży wykonywanych na innych częściach ciała, w makijażu twarzy czynniki barwiące wprowadzane są tylko pod powierzchniową warstwę skóry. Makijaż permanentny może dotyczyć całej twarzy lub wybranej części. Można sobie zafundować stały makijaż brwi, oczu i ust.

Makijaż permanentny, zalety

Oprócz wspomnianej już zalety, jaką jest brak konieczności codziennego wykonywania starannego makijażu, tatuaż twarzy ma jeszcze inne walory. Makijaż permanentny pozwala na efektywne i trwałe zatuszowanie defektów twarzy, takich jak asymetria, odbarwienia i nierówne kontury twarzy. Makijaż permanentny jest wygodny i praktyczny. Z tego względu decyduje się na niego coraz więcej zabieganych, zajętych i zapracowanych osób.

Przebieg zabiegu

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu w powierzchniowe warstwy skórne, roślinnych czynników barwiących. Jak wiadomo, warstwy te są bardzo wrażliwe, ponieważ tu właśnie znajdują się zakończenia nerwów. Wrażliwość na ból powierzchniowych warstw skóry jest bardzo duża. Dlatego makijaż permanentny jest zabiegiem dość bolesnym. Aby ból był mniejszy, a tkanki nie krwawiły, stosuje się znieczulenia miejscowe, takie jak u dentysty. Makijaż permanentny wykonuje się na wzór idealnie zrobionego makijażu zwykłego. Makijaż zwykły stanowi matrycę, którą posługuje się wykonujący zabieg. Zabieg makijażu stałego może zająć od jednej do trzech godzin. Wszystko zależy od tego jakie części twarzy poddajemy zabiegowi. Makijaż permanentny trzeba uzupełnić w kilka dni po zabiegu. Dzieje się tak, ponieważ barwniki wprowadzone w skórę ulegają rozjaśnieniu.

Makijaż permanentny, wskazania

Makijaż permanentny wyjątkowo przydaje się tym, którzy nie lubią się malować, a chcą wyglądać atrakcyjnie, osobom wrażliwym na kosmetyki, a także osobom z jasnymi brwiami i oprawami oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *