Makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny oczu

Dzisiejsze czasy wymuszają na nas szybkie i efektywne działanie we wszystkich sferach życia. Coraz więcej czasu zajmuje ludziom praca zawodowa i coraz mniej zostaje go na przygotowanie się do niej, na przykład pod względem wyglądu. Wymagania związane z prezentacją są coraz większe. Wychodząc do ludzi mamy wyglądać świeżo, młodo i pięknie. Nie wszyscy mają cierpliwość i czas do wykonywania każdego dnia starannego makijażu. Wszystkim zabieganym, zajętym i zapracowanym, w pięknym wyglądzie może pomóc makijaż permanentny. Makijaż ten, to na trwale wykonane kreski, podkreślające kontury brwi, oczu i ust. Makijaż ten jest w istocie płytkim tatuażem, w którym stosuje się naturalne tusze pochodzenia roślinnego.

Jak to wygląda?

Makijaż permanentny może dotyczyć całej twarzy lub wybranych elementów. Za jego pomocą można skorygować wielkość, kształt i położenie brwi, oczu lub ust. Decydując się na taki zabieg, musimy mieć świadomość, że nie jest on przyjemny. W powierzchniowych warstwach skóry, znajdują się zakończenia nerwowe, co powoduje, iż jest ona bardzo wrażliwa na ból. Nakłuwanie skóry i wprowadzanie w nią czynników farbujących musi boleć. Ból związany z wykonywaniem makijażu permanentnego, można złagodzić środkami znieczulającymi, takimi samymi jak podawane przez dentystę. Środki takie nie tylko łagodzą ból, ale także obkurczają naczynia krwionośne, co eliminuje krwawienie podczas zabiegu.

Makijaż permanentny, zastosowanie

Makijaż trwały stosuje się po to, by nie trzeba było robić go codziennie. Poza tym, umiejętnie dobrany i fachowo wykonany makijaż permanentny, potrafi naprawdę zmienić twarz. Kreski wykonywane wokół oczu i ust, a także makijaż brwi, eliminują defekty w zakresie konturów twarzy, asymetrii i dysproporcji. Makijaż permanentny składa się tak naprawdę z dwóch zabiegów. Po pierwszym zaaplikowaniu w skórę czynników barwiących, makijaż rozjaśnia się, i wymaga poprawy.

Makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny oczu polega na wykonaniu tatuażu, w postaci kresek na dolnych i górnych powiekach. Jest to dość bolesne, a oczy zaraz potem wyglądają niezbyt ciekawie. Wykonując makijaż oczu, trzeba uważać, by niechcący nie zmniejszyć ich optycznie. Makijaż taki może być wykonywany różnymi kolorami. Najczęściej robi się kreski w kolorze czarnym, bo jest uniwersalny i pasuje do wszystkiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *