Lifting biustu

Lifting biustu

Coraz więcej kobiet myśli o tym, by przy pomocy operacji chirurgicznej poprawić wygląd swoich piersi. Coraz więcej z nich, myśl tę obraca w czyn i decyduje się na lifting biustu. Biust traci swój kształt, jędrność i sprężystość na skutek wielu czynników. Należą do nich przede wszystkim przebyte ciąże, okresy karmienia, oraz naturalne procesy starzenia. Zmieniony biust jest obwisły i wygląda nieatrakcyjnie. Przy czym, nieatrakcyjność tej części ciała, dostrzegają przede wszystkim same kobiety. Zabiegi liftingu, mają za zadanie przywrócenie piersiom uniesionej pozycji i ładnego kształtu.

Lifting biustu, to nic innego, jak podciąganie piersi metodą chirurgiczną. Przed operacją lekarz dokładnie tłumaczy pacjentce, jakie efekty są możliwe do osiągnięcia. Piersi pacjentki dokładnie mierzy się i fotografuje. Dzięki zaawansowanym technikom komputerowym, można czasem zobaczyć symulowany wynik zabiegu. W uzasadnionych przypadkach, przed operacją i zaraz po niej, wykonuje się mammografię. Badanie powtarza się po całkowitym zagojeniu się biustu. Przez kilka godzin przed zabiegiem, trzeba powstrzymać się od jedzenia i picia.

Przebieg zabiegu liftingu biustu

Lifting biustu to operacja chirurgiczna przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym. Metodę podciągania piersi dobiera chirurg i jest ona odpowiednia do wielkości, kształtu i wagi piersi. Zabieg operacyjny trwa około trzech godzin. Podczas zabiegu, brodawkę piersi i jej otoczkę przesuwa się do góry. Jeśli istnieje taka potrzeba, a istnieje ona w przypadku dużych, opadających i ciężkich piersi, wycina się nadmiar skóry.

Lifting piersi, powikłania

Decydując się na podciąganie piersi, trzeba wiedzieć, że jest to poważna i ryzykowna operacja. Dlatego, bezwzględnie należy korzystać z usług renomowanych klinik i doświadczonych fachowców. Źle przeprowadzona operacja liftingu biustu, może skutkować długotrwałym cierpieniem, bardzo poważnymi kłopotami ze zdrowiem, a nawet ryzykiem utraty życia. Najczęściej spotykanymi komplikacjami po operacji podciągania piersi, są krwawienia i infekcje. Pojawia się też asymetria piersi oraz kłopoty z czuciem w polu operacyjnym. Na skutek takiej operacji mogą powstawać zakrzepy i blizny koloidalne.

Lifting biustu, efekty

Najlepsze efekty osiąga się przy podciąganiu małych piersi. Najczęściej jest tak, że po około roku, operowane piersi z powrotem opadają. Na kolejny zabieg tego typu można zdecydować się nie wcześniej, niż rok po poprzednim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *