Jak prostować włosy

Jak prostować włosy

Prostujemy, prostujemy! Kto dziś nie prostuje włosów? Robią to niemal wszyscy. Moda na wyprostowane, wygładzone i lśniące fryzury objęła cały świat. I nic w tym dziwnego, bowiem fryzury te naprawdę cieszą oczy, a ozdobione nimi twarze wyglądają młodo i atrakcyjnie. Prostowanie włosów, to zabieg, który najczęściej przeprowadzamy w domu. Służą nam do tego prostownice, które możemy nabyć niemal w każdym sklepie z elektroniką. Producenci oferują prostownice wykonane z różnych materiałów – sprawdź poniżej, która jest najbezpieczniejsza dla Twoich włosów.

Zakup prostownicy

Do prostowania włosów służą prostownice. Na rynku można kupić kilka typów tych urządzeń. Mamy więc prostownice metalowe, teflonowe, ceramiczne i parowe. Najmniej wydajne i najbardziej szkodliwe dla włosów są prostownice metalowe. Prostownice ceramiczne i teflonowe działają podobnie. Prostownice parowe używane są przez fryzjerów. Oprócz tego istnieją prostownice do prostowania na sucho i na mokro. Korzystając z prostownicy, trzeba przestrzegać zasad opisanych w instrukcji. Włosom cienkim i łamliwym wystarczą prostownice nagrzewające się do niższych temperatur. Do prostowania włosów grubych i mocno skręcających się, potrzebne są prostownice nagrzewające się do temperatury 230 stopni. Kupując prostownicę, lepiej dopłacić i wybrać taką, która ma stopniowalne grzanie i wyświetlacz temperatury.

Jak prostować

Włosy prostujemy na mokro lub sucho, w zależności od rodzaju prostownicy. Prostowanie włosów zaczynamy od pasm położonych u dołu, czyli na karku i stopniowo przechodzimy do pasm położonych coraz wyżej. Aby prostowanie było efektywne, prostujemy cienkie pasma. Każde wyprostowane pasmo przeczesujemy szczotką.

Kosmetyki do prostowania

Prostując włosy, trzeba pamiętać o tym, że zabieg ten im nie służy. Włosy nie przepadają za wysoką temperaturą. Należy je więc chronić przed jej oddziaływaniem. W sklepach i zakładach fryzjerskich można kupić specjalne emulsje pielęgnacyjne do prostowania. Spryskujemy nimi włosy bezpośrednio przed prostowaniem.

Bez prostownicy

Niektóre włosy udaje się ujarzmić i wyprostować bez użycia prostownicy. Potrzebne są wówczas narzędzia i kosmetyki ułatwiające prostowani. Narzędziami takimi są szczotki do prostowania lub końcówki prostujące zakładane na suszarkę. Kosmetyki prostujące to szampony, odżywki i emulsje.

Trwałe prostowanie

Jeśli codzienne prostowanie włosów trwa zbyt długo, można je skrócić i ułatwić przy pomocy trwałego wyprostowania włosów w salonie fryzjerskim. Skorzystać tu można z keratynowego i chemicznego prostowania włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *