Endermologia

Endermologia

Mijający czas, zmienia nasz wygląd. Chcemy tego czy nie, zaokrąglamy się tu i tam, a gładka skóra niektórych miejsc, zmienia się w porowatą i brzydką skórkę pomarańczową. Czasami dzieje się tak mimo usilnych starań o zachowanie ładnej sylwetki i gładkiej skóry. Na to, czy staniemy się okrągli i czy pojawi się na naszej skórze cellulit, mamy ograniczony wpływ. Z jednej strony zależy to od trybu życia jaki prowadzimy, od tego co jemy i jak często się ruszamy. Z drugiej – od genów, które dostajemy od przodków i to nie koniecznie rodziców. Istnieje wiele metod przywracania ciału młodego wyglądu, czyli pozbywania się nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej i cellulitu. Jedną z nich jest Endermologia.

Endermologia, co to takiego

Jest to najlepsza, bo naturalna metoda eliminowania miejscowych skupisk tłuszczyku. Niektóre z nich bardzo trudno jest usunąć przy pomocy diety i ćwiczeń. Endermologia to specjalny masaż, wykonywany aparatem wyposażonym w głowice i rolki. Skóra jest zasysana przy pomocy podciśnienia, a następnie masowana. Siła ssania jest regulowana odpowiednio do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta i do charakteru zmian, które mają być usunięte. Skóra może być zasysana w sposób ciągły lub pulsacyjny. Każdy zabieg endermologiczny trwa około trzech kwadransów. Masowane jest całe ciało, ale szczególny nacisk kładzie się do miejsc, w których zalega tkanka tłuszczowa.

Endermologia, efekty

Oczywiście mylą się ci, którzy sądzą, że zabiegi endermologiczne, pozwolą pozbyć się im dużej pupy lub zwisającego brzucha. Tak to nie działa. Duże ilości tkanki tłuszczowej, jak dotąd, można usuwać tylko chirurgicznie. Endermologia, to metoda doskonale eliminująca niewielkie ilości tłuszczu zalegające pod skórą. Jest ona także bardzo skuteczna w usuwaniu cellulitu. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych zabiegów modelujących sylwetkę, do pełnego efektu potrzebna jest seria składająca się z dziesięciu sesji. Zabiegi endermologiczne wykonuje się średnio co trzy, cztery dni. Stosowanie endermollogii nie przeszkadza w jednoczesnym korzystaniu z innych metod wyszczuplających.

Endermologia, wskazania

Endermologia wskazana jest w przypadku pojawiania się na ciele ognisk cellulitu i nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Stosuje się ją w przypadkach, gdy skóra określonych okolic przestaje być jędrna i elastyczna. Endermologię poleca się kobietom, które chcą odzyskać wygląd sprzed ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *