Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny

Jedną z dolegliwości na jaką narzeka wielu ludzi, są różnego rodzaju obrzęki, zwane popularnie opuchliznami. Obrzęki widoczne są z zewnątrz, jako nienaturalne zgrubienia, wypełnione płynem. Mogą być one skutkiem różnego rodzaju urazów, takich jak złamania, skręcenia lub stłuczenia kości. Obrzęki pojawiają się także jako skutek niektórych zabiegów chirurgicznych, na przykład mastektomii. Wypełnione płynem, miękkie zgrubienia, powstają także na skutek wielu schorzeń, wrodzonych lub nabytych. Obrzęki są objawami chorób żył, kłopotów z ciśnieniem itp. Przyczyną obrzęków jest zaleganie płynów ustrojowych, takich jak krew i limfa, pomiędzy komórkami organizmu. Obrzęki pojawiają się najczęściej w kończynach dolnych i górnych.

Drenaż limfatyczny

Sposobem na pozbycie się zalegających w różnych miejscach płynów, jest drenaż limfatyczny. Drenaż taki, można wykonywać przy pomocy rąk lub z wykorzystaniem specjalnych aparatów. Drenaż limfatyczny, to zabieg zaliczany do masaży. W przeciwieństwie do masażu klasycznego i leczniczego, masaż drenujący jest delikatny, powolny i lekki. Masaż drenujący, ma na celu przesunięcie zalegających płynów w miejsca, z których łatwiej będą wchłaniane lub wydalane. Ważne jest przy tym, by nie dopuścić do rozgrzania masowanych tkanek. Masażowi tego typu podlega skóra i tkanka podskórna. Po zabiegach tego typu, wzmaga się moczopędność. Dzieje się tak, ponieważ są to masaże pompująco-ugniatające. Drenaż limfatyczny można stosować dwa razy w ciągu dnia. Ale nie można łączyć go z innymi masażami.

Zastosowanie drenażu limfatycznego

Drenaż limfatyczny ma liczne zastosowania medyczne. Jest on wskazany w przypadku wystąpienia obrzęków kończyn dolnych i górnych. Leczenie to pomaga zlikwidować obrzęki różnego pochodzenia. Zabiegi tego typu, stymulują układ żylny i limfatyczny do większej aktywności. Pomagają także w usuwaniu toksyn z organizmu.

Drenaż limfatyczny w kosmetyce

Masaż drenujący stosowany jest także w celach kosmetycznych. Zabiegi tego typu wykorzystuje się do usuwania tkanki tłuszczowej nagromadzonej pod skórą. Drenaż limfatyczny doskonale likwiduje cellulit, a także regeneruje tkanki, przywraca skórze jędrność i elastyczność. Stosuje się go także do eliminowania obwisłej skóry i modelowania sylwetki. Drenaż limfatyczny, wykonywany aparatami, które zasysają fałdy skórne i masują je, działa doskonale na różnego rodzaju blizny. Mechaniczny drenaż limfatyczny pomaga pozbyć się rozstępów i śladów pozostałych po poparzeniach.

Drenaż limfatyczny, przeciwwskazania

Drenaż taki nie powinien być wykonywany u kobiet w ciąży, osób z epilepsją, rozrusznikiem serca, zapaleniem żył, zapaleniem skóry i tkanek miękkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *