Depilacja nóg

Depilacja nóg

Skóra na nogach z natury pokryta jest włoskami. Niestety, pokrywają one te częściej pokazywane, a więc dolne części nóg. Włosy porastające nogi mogą mieć różną barwę, gęstość i grubość. Skóra owłosiona nie wygląda zbyt estetycznie. Dlatego poddaje się ją depilacji. Najbardziej widoczne są włosy ciemne i grube, dlatego te usuwa się najczęściej. Właściciele rzadkiego i jasnego owłosienia, nie mają z tym aż tak wielu problemów.

Trwała depilacja nóg

Trwała depilacja nóg, to marzenie wielu osób, szczególnie kobiet, choć nie tylko. Marzenie to spełnia się dzięki metodzie, jaką jest laserowe usuwanie owłosienia. Depilacja laserowa nóg to zabieg coraz częściej wykonywany w gabinetach kosmetologii estetycznej. Polega on na tym, że wiązka promieni laserowych kierowana jest wprost na włosy, ale nie niszczy ich samych, lecz uszkadza cebulki. Uszkadza je w taki sposób, że wyrastające z nich włosy, obumierają z czasem, a ich ponowny wzrost jest niemożliwy. Depilacja laserowa daje efekty w postaci już na zawsze gładkiej skóry, dlatego jej koszt jest dość wysoki.

Depilacja mechaniczna nóg

W rankingu trwałości efektów depilacji, pierwsze miejsce zajmuje depilacja laserowa. Na drugim miejscu plasuje się depilacja mechaniczna. Jej efekty nie są trwałe, ale znacznie trwalsze od efektów, jakie daje depilacja chemiczna czy golenie. Najefektywniejszą, a zarazem najbezpieczniejszą i najzdrowszą depilacją mechaniczną jest depilacja masą cukrową. Polega ona na pokrywaniu nóg masą sporządzoną z wody, soku cytrynowego i cukru. Masa zastyga na skórze, po czym odrywa się ją razem z włosami i cebulkami. Efekty takiej depilacji utrzymują się do dziesięciu tygodni. Bardzo podobnie przebiega depilacja woskiem gorącym i zimnym. Tu na skórę nakłada się wosk, a włosy wyrywane są przeciwnie do kierunku wzrastania. Efekty takich zabiegów utrzymują się do pięciu tygodni. Depilacja woskiem jest bardziej bolesna niż depilacja masą cukrową. Depilacja mechaniczna, to także zabiegi wykonywane depilatorami. Wszystko przebiega tu szybko i sprawnie. Depilator wyrywa włoski wraz z cebulkami przy pomocy obracających się pęset.

Depilacja chemiczna

Depilacja chemiczna jest łatwa, bo wymaga jedynie nałożenia na skórę specjalnego kremu. Krem rozpuszcza włosy, które zbiera się ze skóry. Efekty depilacji chemicznej utrzymują się do miesiąca. Depilacja ta jest całkowicie bezbolesna.

Golenie

Golenie nóg, to najprostsza forma depilacji. Skórę pokrywa się pianką, a następnie delikatnie przeciąga po niej maszynką. Golenie nóg daje bardzo krótkie efekty. Już po kilku dniach na skórze wyczuwa się igiełki odrastających włosków. Dzieje się tak, ponieważ cebulki pozostałe w skórze, natychmiast wznawiają proces odrastania zgolonych włosków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *