Depilacja hollywoodzka

Depilacja hollywoodzka

Choć nazwa tego zabiegu brzmi tak współcześnie, to jego tradycje sięgają czasów starożytnych. Już wówczas piękne i wysoko postawione kobiety, pozbywały się owłosienia z okolic bikini. Dziś, depilacja intymna jest bardzo popularna. Nie wypada wręcz pokazywać się na plaży czy basenie, w skąpym kostiumie kąpielowym i nie wydepilowaną okolicą bikini. Depilacja hollywoodzka jest bardzo podobna do depilacji brazylijskiej. Jedną od drugiej różni jedynie to, że depilacja brazylijska zakłada pozostawianie owłosienia na wzgórku łonowym, podczas gdy w depilacji hollywoodzkiej, usuwa się wszystkie włosy. Pozostawione po depilacji brazylijskiej włoski, nie wyglądają tak jak przed zabiegiem. Są przycięte, fantazyjnie uformowane, a czasami i pofarbowane. Depilacja hollywoodzka nie daje takich możliwości.

Samodzielna depilacja hollywoodzka

Całkowite usuwanie owłosienia z miejsc intymnych jest możliwe w warunkach domowych. Najczęściej przybiera ono wówczas formę depilacji mechanicznej, chemicznej lub golenia. Depilacja mechaniczna, polega na użyciu depilatora. Urządzenie to wyposażone jest w obracającą się rolkę, która chwyta włoski i usuwa je razem z cebulkami. Taka depilacja jest dość efektywna, ale ma też swoje wady. Po pierwsze boli, po drugie pozostawia włoski i trzeba ją powtarzać, po trzecie może podrażniać delikatną skórę łona. Depilacja chemiczna jest wygodna, bezbolesna i szybka. Kremy rozpuszczające włosy, spowalniają też ich odrastanie. Niestety, często powodują podrażnienia skóry, na przykład małe szczypiące krostki, będące objawem zapalenia mieszków włosowych. Golenie to najmniej efektywna metoda domowej depilacji hollywoodzkiej. Można wprawdzie kupić maszynki dostosowane kształtem do golenia okolic bikini, ale ryzyko skaleczenia jest dość duże. Okolice intymne depiluje się niezbyt wygodnie, ze względu na liczne zaokrąglenia, załamania i wiele trudno dostępnych miejsc.

Depilacja hollywoodzka rękami fachowca

Depilacja hollywoodzka stanowi jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Kosmetyczka proponuje najczęściej depilację woskiem lub pastą cukrową. Depilowanie okolic bikini w gabinecie gwarantuje, że zabieg będzie przeprowadzony bezpiecznie i fachowo. Kosmetyczka wie jak przygotować skórę do zabiegu, jak prawidłowo nakładać wosk i pastę i jak usuwać je razem z włoskami. Depilacja woskiem i pastą cukrową daje długie efekty. Włosy usuwane są razem z cebulkami, co znacznie spowalnia ich odrastanie. Depilacja masą cukrową jest w pełni naturalna, mniej boli i nie powoduje podrażnień skóry. Dlatego, coraz więcej pań, wybiera właśnie tę metodę usuwania owłosienia z okolic intymnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *