Dekoloryzacja włosów

Dekoloryzacja włosów

Farbowanie włosów może się znudzić. Farbowanie włosów jest dziś zwyczajną czynnością upiększającą. Rzadko kto rezygnuje z takich zabiegów. Coraz częściej zdarza się, że, po wielu latach nadawania włosom przeróżnych kolorów, zatęskni się do tego, co prawdziwe, naturalne i własne. Wówczas najlepiej udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego na zabieg dekoloryzacji włosów.

Dekoloryzacja włosów

Powrót do naturalnego koloru włosów, nie jest tak łatwy, jakby się wydawało. Włosy wielokrotnie farbowane, nie łatwo poddają się dekoloryzacji. Nie wystarczy umyć je i zmyć farbę odpowiednim preparatem. Dekoloryzacja włosów, może przebiegać łatwiej lub trudniej. Zależy to od tego, w jaki sposób włosy były farbowane. Dekoloryzacja jest łatwiejsza, jeśli farby nakładane na włosy, zbliżone były kolorem do naturalnego koloru włosów. Dekoloryzacja jest trudniejsza, jeśli przez wiele lat włosy ciemne były intensywnie rozjaśniane lub włosy jasne poddawane były regularnemu przyciemnianiu. Dekoloryzacja jest trudna, ponieważ farby do włosów, nie malują włosów jedynie z wierzchu, lecz wnikają w ich strukturę.

Czym dekoloryzuje się włosy?

Do dekoloryzacji włosów używa się przede wszystkim środków silnie utleniających. Na pierwszym miejscu jest tu woda utleniona. Wodę utlenioną stosuje się wtedy, gdy z włosów przyciemnianych trzeba wrócić do naturalnego, jasnego koloru. Proces odbarwiania ciemnych włosów, początkowo zachodzi łatwo i szybko. Łatwo i szybko, ciemnobrązowe włosy przechodzą w odcienie czerwieni i pomarańczu. Następny etap, rozjaśnianie do barwy żółtej, jest już wolniejszy i trudniejszy. Przejście od intensywnej żółci do jasnego blondu jest najtrudniejsze. Oto przyczyna częstych niepowodzeń w dekoloryzacji włosów w domu. Zamiast naturalnego blondu, wychodzą rude marchewki. A wszystko dlatego, że nieodpowiednio został dobrany środek utleniający. Z tego względu, dekoloryzację włosów, lepiej powierzyć profesjonalnym rękom i oku fryzjera.

Działanie dekoloryzacji na włosy

Nie ma wątpliwości co do tego, że dekoloryzacja jest inwazyjnym zabiegiem dla włosów. Usuwanie wielu warstw farby wymaga zastosowania silnie działających preparatów. Preparaty te osłabiają strukturę włosa. Po dekoloryzacji potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja włosów. Fryzjer najlepiej doradzi czym myć włosy i czym je odżywiać po takim zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *