Czy depilacja laserowa boli

Czy depilacja laserowa boli

Depilacja laserowa, różni się zdecydowanie od innych zabiegów tego typu. Zabiegi depilacyjne polegają na usuwaniu włosków wraz z cebulkami. Usuwanie to ma charakter mechaniczny. Niezależnie od tego, czy zabieg wykonuje się przy pomocy pasty cukrowej, wosku czy depilatora, zasada jest ta sama: włoski wyrywa się razem z cebulkami, dzięki czemu, skóra pozostaje gładka o wiele dłużej, niż ma to miejsce w przypadku golenia. Podczas depilacji laserowej, włoski nie są ścinane tuż przy skórze, ani też wyrywane razem z cebulkami. Podczas takich zabiegów, nie działa się bezpośrednio na włoski, ale na korzenie, z których wyrastają, czyli cebulki. Wiązka światła laserowego celnie trafia w cebulki, ponieważ są one ciemniejsze, dzięki zawartemu w nich barwnikowi, zwanemu melaniną. Światło lasera niszczy cebulki i robi to jednorazowo i nieodwracalnie. Z gabinetu, w którym odbywał się taki zabieg, nie wychodzi się z gładką skórą. Na zniszczenie cebulek włosowych potrzeba kilku dni. Po zabiegu depilacji laserowej, włoski stopniowo jaśnieją, a następnie wypadają. Niestety, nie jest tak, że jeden zabieg załatwia cały problem. Nie wszystkie cebulki udaje się uszkodzić za jednym razem. Stąd konieczność wykonania kilku zabiegów.

Czy depilacja laserowa boli?

Wiele osób, które borykają się z problemem szybko odrastających włosków na nogach, waha się przed depilacją laserową, ze względu na bolesność tego zabiegu. Odczucie bólu podczas depilacji laserowej jest sprawą subiektywną. Obiektywnie mówi się, że wnikanie wiązki laserowej przez skórę do cebulek włosowych, odczuwa się jak lekkie ukłucia komarów. Problem może stanowić ilość tych ukłuć podczas jednego zabiegu. Generalnie rzecz biorąc, depilacji laserowej nie zalicza się do zabiegów bolesnych, wymagających znieczulenia. Jeśli jednak odczucia związane z zabiegiem są dla kogoś bardzo silne i nieprzyjemne, można zastosować znieczulenie miejscowe w postaci kremu lub środka chłodzącego. Depilacja laserowa sprawdza się najlepiej u osób z jasną karnacją i grubymi ciemnymi włosami.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Bolesność tego zabiegu to mniejszy problem. Zdecydowanie bardziej musimy zastanowić się nad tym, czy w naszym wypadku zabieg ten jest wskazany i bezpieczny. Depilacji laserowej, nie wykonuje się u kobiet w ciąży. Nie zaleca się jej osobom z mocną opalenizną. Zabiegi takie wykluczone są w przypadku osób, które przyjmują leki uczulające na światło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *