Brwi permanentne

Brwi permanentne

Piękne brwi na stałe. Jednym z wiodących rozwiązań kosmetycznych jest możliwość wykonywania tak zwanego makijażu permanentnego. Chodzi o to, żeby raz podkreślone brwi, oczy lub usta, pozostawały takie przez dłuższy czas. Dłuższy czas, to może być nawet parę lat, bo tak długo utrzymują się specjalne barwniki dozowane pod skórę. Nie trudno się domyśleć, że permanentne brwi, to brwi podkreślone przy pomocy makijażu permanentnego. Piękne brwi na stałe, to nic innego jak tatuaż wykonywany na łukach brwiowych. Do permanentnego podkreślania linii brwi używane są tusze pozyskiwane z roślin. Nie są to odczynniki chemiczne lecz naturalne. Barwniki te wprowadza się tuż pod powierzchnię skóry.

Permanentny makijaż brwi, efekty

Codzienne poprawianie i podkreślanie linii brwi zajmuje trochę czasu. Dzięki makijażowi permanentnemu, czas ten można poświęcić na inne czynności. Poza tym, podczas takiego makijażu, kształt brwi dobiera się tak, by doskonale pasował do twarzy. Trwały makijaż brwi utrzymuje się na skórze od trzech do pięciu lat. Wszystko uwarunkowane jest typem i kolorytem skóry, a także rodzajem zastosowanego barwnika.

Przebieg zabiegu

Makijaż trwały brwi jest usługą, którą oferują liczne gabinety kosmetyczne. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z takiej usługi, warto poznać opinie innych klientów o danym miejscu. Makijaż permanentny brwi, to stały element wyglądu zewnętrznego. Makijażu takiego nie da się zmyć, tak więc ma znaczenie kto będzie go wykonywał i w jaki sposób to zrobi. Do wykonywania makijażu permanentnego służą specjalne urządzenia wyposażone w igły. Za ich pomocą skóra jest nakłuwana i barwnik dostarczany jest pod skórę. Zabiegi tego typu mogą być bolesne. Wszystko zależy od indywidualnej wrażliwości na ból. Jeśli jest ona wysoka, wówczas można poprosić o znieczulenie miejscowe. Podczas makijażu permanentnego stosuje się miejscowe znieczulenie dentystyczne. Makijaż permanentny brwi, to nie jedna, ale dwie wizyty, za które płaci się z góry. Pierwsza wizyta obejmuje wykonanie makijażu, który blednie po jakimś czasie. Podczas drugiej wizyty wykonany uprzednio makijaż zostaje utrwalony. Zabieg trwałego malowania brwi trwa około godziny.

Permanentne brwi, wskazania

Makijaż permanentny brwi poleca się osobom uczulonym na tradycyjne kosmetyki i nie mającym czasu na codzienne, staranne upiększanie twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *