Wrastające włosy

Wrastające włosy

Problem wrastania włosków w skórę, pojawia się w chwili, gdy zaczynamy je depilować. Problem ten jest bardzo powszechny, ponieważ depilacja włosów, to dziś podstawa dbania o estetyczny wygląd. Z wrastaniem włosków, mamy do czynienia głównie na nogach, ale nie tylko tam. Włoski mogą wrastać w skórę także pod pachami i w okolicach intymnych. Włoski wrastają w skórę, gdy depilujemy je woskiem lub depilatorem. W zależności od wrodzonych tendencji, wrastanie włosków, może towarzyszyć nawet zwykłemu goleniu.

Wrastanie włosków

Włoski wrastają w skórę, gdy są słabe i delikatne lub gdy zostaną nieodpowiednio zgolone lub usunięte. Wrośnięte w skórę włoski, dają objawy w postaci zapalenia mieszków włosowych. Zapalenie to łatwo jest rozpoznać, gdyż objawia się małymi, piekącymi, czerwonymi krostkami.

Zapobieganie wrastaniu włosków

Aby uniknąć tego problemu, zaraz po depilacji, należy posmarować skórę, jednym z preparatów, zapobiegających wrastaniu. Preparatami takimi są kremy, które zawierają wyciągi z roślin. Wrastaniu włosków, przeciwdziała mleczko lotosu i wyciąg z kwiatów jaśminu. Równie skuteczne są tu kremy zawierające masło shea i wyciąg z lilii. Jeśli masz skórę wrażliwą, najlepsze będą kremy, w których składzie znajduje się aloes i witamina E.
Jeśli obawiasz się wrastania włosków, lub miałaś już do czynienia z tym problemem, zastanów się nad możliwością zastosowania chemicznego usuwania włosków. Kremy do chemicznej depilacji włosów, zawierają substancje chemiczne, które rozpuszczają włosy. Po takiej depilacji, włoski nie wrastają w skórę.
Bardzo dobrym sposobem na uniknięcie problemów z wrastającymi włoskami, jest regularne wykonywanie peelingów. Peelingi, to zabiegi, polegające na ścieraniu martwych komórek naskórka. Czynnikami ściernymi, są tu twarde drobinki zawarte w żelach. Peelingi stosuje się w trakcie kąpieli. Żele wciera się w dobrze namoczoną skórę, a następnie dokładnie spłukuje.  Im cieńszy jest naskórek, im mniej martwych komórek zalega na jego powierzchni, tym łatwiej włoski przebijają się przez skórę i ich wrastanie ulega ograniczeniu.

Eliminowanie problemu wrastających włosków

W sklepach z kosmetykami i w aptekach, można nabyć preparaty, eliminujące wrastające włoski. Są to najczęściej kremy. Składniki tych kremów, ułatwiają wydostawanie się wrośniętych włosków na powierzchnię. Eliminują także objawy zapalenia mieszków włosowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *