Usuwanie rozstępów

Usuwanie rozstępów

Rozstępy, to brzydkie, nieestetyczne prążki na skórze, które pojawiają się w miejscach, gdzie została ona zmuszona do szybkiego rozciągnięcia się. Rozstępy pojawiają się zawsze wtedy, gdy waga ciała szybko się zmienia, to znaczy gdy przybywa nam kilogramów. Jak wiadomo, rozkład tkanki tłuszczowej na ciele nie jest równomierny. Kobiety tyją w biodrach, udach, w talii i pośladkach. Mężczyznom najczęściej rośnie brzuch i pojawiają się oponki na obwodzie. Miejsca, w których gromadzi się tkanka tłuszczowa są właśnie tymi, gdzie pojawiają się rozstępy. U kobiet, rozstępy są często pozostałością po ciąży.

Usuwanie rozstępów w domu

Na rynku istnieje wiele preparatów, które mają za zadanie usuwać rozstępy. Jedne z nich robią to lepiej, inne gorzej, ale żadne nie działają natychmiast. Decydując się na domową kurację przeciw rozstępom, trzeba wiedzieć, że zajmie ona dłuższy czas. Na dodatek, kremy, żele lub inne preparaty, trzeba stosować systematycznie. W walce z rozstępami, naszym sprzymierzeńcem są odpowiednie ćwiczenia. Warto udać się na siłownię i zacząć tam stosowne treningi. Na zmniejszanie się rozstępów wpływa też systematyczne stosowanie peelingów.

Usuwanie rozstępów w gabinecie

Gabinety kosmetyczne i dermatologiczne oferują wiele zabiegów usuwających rozstępy. Należą do nich różnego rodzaju zabiegi laserowe, mikrodermabrazje i peelingi. Ilość zabiegów i głębokość interwencji, uzależnione są od rozległości i głębokości rozstępów. Rozstępów nie usuwa się w fazie stanu zapalnego, to znaczy wtedy, gdy są one zaczerwienione.

Maskowanie rozstępów

Jeśli boimy się usuwania rozstępów, lub po prostu nie możemy sobie na to pozwolić, pozostaje nam maskowanie ich w chwili, gdy chcemy pokazać części ciała, na których występują. Maskowanie rozstępów jest czasochłonne i pracochłonne, jeśli jest ich bardzo dużo. Najłatwiej ukryjemy je pokrywając daną część ciała kremem lub balsamem samoopalającym. Dobrze jest wybrać do tego celu samoopalacz z wyższej półki. Dobrej jakości samoopalacze ładnie pachną, łatwo się aplikują, szybko wchłaniają i pozostawiają na skórze jednolitą, naturalnie wyglądającą opaleniznę. Odcień samoopalacza trzeba oczywiście dopasować do naszej karnacji. Maskowanie rozstępów możliwe jest także przy pomocy podkładów i pudrów. Kremy samoopalające są jednak pewniejsze, zwłaszcza, gdy zamierzamy korzystać z kąpieli w morzu lub basenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *