Usuwanie cellulitu

Usuwanie cellulitu

Skąd się to bierze? Cellulit to nieestetyczna przypadłość, trapiąca głównie kobiety. Czasami dotyka także mężczyzn, ale dzieje się to naprawdę rzadko. Cellulit nie bierze się z nikąd. W większości przypadków jest uwarunkowany genetycznie. Na pojawienie się go mają wpływ problemy naczyniowe, przeżywane stresy, zaburzenia gospodarki hormonalnej i wiele innych czynników. Rozróżniamy trzy postacie cellulitu. Cellulit wodny, jest związany z zatrzymywaniem wody w organizmie. Cierpią na niego osoby, którym puchną nogi, gdy długo siedzą lub podczas upałów. Kolejna odmiana, to cellulit włóknisty. Charakteryzuje się on twardą i zgrubiałą skórą. Cellulit włóknisty powoduje ból przy dotyku. Cellulit tłuszczowy, to odmiana występująca u osób ze znaczną nadwagą. Skóra ich jest miękka, pofałdowana i gąbczasta.

Czy cellulitu można się pozbyć?

Tak, ale trzeba przedsięwziąć skomasowany atak. Podstawowa broń przeciw cellulitowi, to dieta, w której ograniczamy spożywanie cukrów i tłuszczów. Cellulit da za wygraną, jeśli systematycznie będziemy masować okolice objęte tym zjawiskiem. Masaż skutecznie rozprowadza grudki tłuszczowe. Do masażu mechanicznego najlepsze są niewielkie przyrządy masujące: wałki, rolki itp. Masaż najlepiej eliminuje cellulit włóknisty. Na cellulit wodny, najlepiej działa drenaż limfatyczny. Jest to delikatny masaż, przesuwający płyny zalegające w organizmie w miejsca, z których łatwiej się je wydala.

Kosmetyki na cellulit

Sklepowe półki uginają się od kremów i żelów wyszczuplających i eliminujących cellulit. Kosmetyki redukujące cellulit, trzeba dobierać odpowiednio do odmiany cellulitu. Poza tym, trzeba je długo i systematycznie stosować. Jeszcze jedno: kremy, żele i balsamy na cellulit, odniosą skutek jeśli połączymy je z masażem.

Ćwiczenia na cellulit

Skórka pomarańczowa znika pod wpływem systematycznego wykonywania niektórych ćwiczeń. Ruch sprzyja pobudzaniu krążenia i rozmasowywaniu grudek tłuszczowych. Najlepsze są tu ćwiczenia aktywizujące mięśnie ud i pośladków i wzmacniające je. Cellulit pojawia się wszędzie tam, gdzie są słabe, czyli mało aktywne mięśnie. Walkę z cellulitem pomoże wygrać systematyczne bieganie, pływanie, aerobik wodny, wycieczki rowerowe, gra w tenisa itp. Aby efekt był zadowalający, trzeba ćwiczyć, pływać, biegać lub grać trzy razy na tydzień po pół godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *