Usuwanie cellulitu laserem

Usuwanie cellulitu laserem

Cellulit to zmora wszystkich kobiet. Wbrew obiegowej opinii, pomarańczowa skórka nie ma wiele wspólnego z otyłością. Owszem, narzekają na nią osoby otyłe, ale i szczupłe mają z nią do czynienia. Czym jest cellulit? Cellulit, to nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa, mająca postać grudek umiejscowionych tuż pod skórą. Dają one nieciekawy efekt estetyczny, w postaci nierównej, porowatej skóry, przypominającej skórkę owocu pomarańczy. Stąd obiegowa nazwa cellulitu – skórka pomarańczowa.

Usuwanie cellulitu

Każda kobieta stara się za wszelką cenę pozbyć skórki pomarańczowej. Cellulit występuje przede wszystkich na udach, biodrach, pośladkach i ramionach. Na rynku dostępna jest cała masa specyfików, obiecujących redukcję cellulitu. Jedne z nich są bardziej, inne mniej skuteczne. Wcierane kremy i żele, działają przede wszystkim na powierzchnię skóry, napinając ją. Daje to poczucie zmniejszenia cellulitu.

Laserowe usuwanie cellulitu

Aby naprawdę pozbyć się grudek tłuszczu zlokalizowanych tuż pod skórą, trzeba zadziałać znacznie głębiej. Głębiej może zadziałać na przykład światło lasera, które bez problemu przedziera się przez rogowe, ochronne warstwy skóry. Przez te warstwy przedzierają się promienie podczerwone, które emituje laser, do złudzenia przypominający długopis. Promienie podczerwone wykonują mikromasaż wewnętrzny, który rozbija grudki tłuszczu i stymuluje skórę do wytwarzania włókien kolagenowych. Podczas zabiegów laserowego usuwania cellulitu, w głębsze warstwy skóry transportowane są preparaty przyspieszające metabolizm tłuszczu. Na koniec, skóra jest masowana, w celu wydalenia wody i substancji toksycznych. Usuwanie cellulitu laserem, to proces rozłożony w czasie. Trwa on mniej więcej pięć tygodni, przy czym w każdym tygodniu przeprowadza się dwa zabiegi. Złogi nierówno rozmieszczonego tłuszczu nie dają się tak łatwo rozruszać, rozgonić i wydalić. Na pełny sukces potrzeba dziesięciu zabiegów.

Domowy laser na cellulit

W niektórych sklepach kosmetycznych można nabyć urządzenia przeznaczone do laserowego usuwania cellulitu w domu. Urządzenia te są tańsze niż serie profesjonalnych zabiegów i skuteczne. Korzystając z nich, trzeba ściśle przestrzegać zasad opisanych w ulotkach. Jednorazowy zabieg laserowego usuwania cellulitu w domu, trwa kilka minut. Użycie takich urządzeń jest bardzo proste. Emitują one wiązkę laserową, która ułatwia transport w skórę, dołączonego preparatu wspomagającego proces spalania znienawidzonych grudek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *