Usuwanie blizn potrądzikowych

Usuwanie blizn potrądzikowych

Trądzik, to naturalne zmiany skórne, które dopadają każdego w wieku dojrzewania. W okresie tym ma miejsce prawdziwa burza hormonów, czego wynikiem są wypryski widoczne na obliczach nastolatków. W większości przypadków trądzik mija bez śladu i zapomina się o nim. Chyba że ma się tłustą cerę lub trądzik młodzieńczy miał ostrą postać. U niektórych osób, po przebytym ostrym trądziku, pozostają na twarzy brzydkie blizny, mające postać płytkich zlokalizowanych blisko siebie okrągłych wgłębień. Wgłębienia te powstają na skutek trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia skóry, a także tkanki znajdującej się bezpośrednio pod nią. Skóra zapada się, ponieważ uszkodzone zostały struktury odpowiedzialne za wytwarzanie kolagenu, czynnika napinającego i ujędrniającego skórę. Ubytki potrądzikowe wymagają więc ponownego wypełnienia. Ubytki te wypełnia się przy pomocy peelingów chemicznych, peelingów mechanicznych, chirurgicznego liftingu twarzy i laseroterapii.

Peelingi na blizny potrądzikowe

Peelingi chemiczne i mechaniczne złuszczają martwy naskórek, wnikają w głębsze struktury skórne i stymulują produkcję włókien kolagenowych. W peelingach chemicznych działają na skórę naturalne kwasy owocowe: salicylowy, pirogronowy, trójchlorooctowy, migdałowy i inne. W peelingach mechanicznych, produkcja kolagenu stymulowana jest przez masujące skórę i ścierające martwe komórki głowice z diamentami, kryształkami tlenku glinu lub strumieniem tlenu i soli fizjologicznej. Peelingi chemiczne i mechaniczne dogłębnie oczyszczają skórę, wygładzają ją, napinają i eliminują przebarwienia.

Laser na blizny potrądzikowe

Blizny potrądzikowe eliminuje się także przy pomocy światła lasera, które usuwa martwe komórki naskórka, stymuluje produkcję włókien kolagenowych i usuwa ze skóry głębokie zanieczyszczenia. Blizny potrądzikowe zostają wygładzone po trzech sesjach z laserem. Promień lasera eliminuje także przebarwienia skórne, suchość, szarość i zmęczenie cery. Promień lasera działa na fibroblasty, które produkują włókna kolagenowe. Im jest ich więcej, tym szybciej wypełniają się uszkodzenia spowodowane przebytym trądzikiem. Laser leczy nie tylko blizny potrądzikowe, ale także sam trądzik w trakcie jego trwania. Laseroterapia skuteczna jest jeśli chodzi o leczenie i usuwanie blizn trądziku pospolitego. Nie stosuje się jej w trądziku różowatym i innych odmianach tego schorzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *