Trwałe prostowanie włosów

Trwałe prostowanie włosów

Proste jak struna. Wiele pań i nie tylko, pragnie mieć proste włosy. Włosy, które mają tendencję do skręcania się, trzeba prostować każdego dnia. Nie jest to trudne, ale zajmuje trochę czasu. Trzeba włączyć prostownicę, poczekać aż się zagrzeje, po czym, pasmo po paśmie, przeciągnąć ją po włosach. Prostowanie włosów każdego ranka przed wyjściem do pracy, to dodatkowa czynność. By móc z niej zrezygnować i cieszyć się prostymi włosami po każdym umyciu, można skorzystać z usługi trwałego prostowania włosów, oferowanej przez większość profesjonalnych zakładów fryzjerskich.

Trwałe prostowanie włosów

Trwałe prostowanie włosów, to zabieg polegający na wprasowaniu w nie keratyny. Zabieg trwa długo i nie jest tani. Za trwale proste włosy, trzeba zapłacić kilkaset złotych. Fryzjerzy gwarantują, że efekt wart jest tej ceny, gdyż keratyna prostuje włosy, nadaje im niezwykłą gładkość i połysk.

Jak to wygląda

Na pierwszy rzut oka, trwałe prostowanie włosów nie różni się niczym od prostowania, które wykonujemy po każdym myciu. Fryzjer prostuje włosy prostownicą i to właśnie działanie tego urządzenia, stanowi różnicę między prostowaniem zwykłym i trwałym. Podczas zabiegu, we włosy wprasowywana jest keratyna, która utrzymuje je prostymi przez około trzy miesiące. Trwałe prostowanie włosów można stosować także w przypadku włosów cienkich, łamliwych, skręcających się pod wpływem wilgoci i farbowanych. Po trzech miesiącach efekt zanika, ponieważ keratyna zostaje wymyta z włosów.

Jak to działa

Czynnikiem prostującym włosy i uniemożliwiającym skręcanie ich jest keratyna. Keratyna należy do białek, jest nierozpuszczalna i zawiera siarki i cystyny. Keratyna jest składnikiem wielu odżywek do włosów. Białko to z łatwością wnika w strukturę włosa i pozostaje tam przez dłuższy czas. Keratyna wzmacnia, odżywia i usztywnia włosy. Dzięki temu raz wyprostowane, pozostają dość długo w tej pozycji, a fryzura utrzymuje się mimo mycia włosów. Kreatyna długo się wypłukuje, co umożliwia tak długi efekt raz zrobionej fryzury.

Uwaga na chemię

Niektóre zakłady fryzjerskie, do trwałego prostowania włosów używają formaldehydów. Są to substancje chemiczne dopuszczone do użytku w tym celu, ale szkodliwe. Dlatego lepiej ich unikać. Formaldehydy stosuje się w dość dużym stężeniu w Brazylii, skąd przywędrowało do nas trwałe prostowanie włosów. Włosy Europejczyków są słabsze, stąd o wiele surowsze normy w tym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *