Sposoby na wypadanie włosów

Sposoby na wypadanie włosów

Częściowa utrata włosów jest naturalna. Nic złego się nie dzieje, jeśli każdego dnia tracimy koło dwustu włosów. Problem zaczyna się wtedy, gdy włosy wychodzą nam przysłowiowymi garściami i znajdujemy je wszędzie wokół siebie. Niepokój powinna wzbudzić nagła różnica w ilości wypadających włosów. Jeśli jest ona bardzo duża, należy udać się do specjalisty, który wykona odpowiednie badanie utraconych włosów. Chodzi o to, by ocenić wiek włosów, które wypadły. Czasami wypadanie włosów, wynika z przyczyn fizjologicznych, to znaczy jest związane z naturalnymi procesami zachodzącymi w ciele. Tak dzieje się na przykład w okresie okołoporodowym. Leczenia wymaga wypadanie włosów, mające podłoże chorobowe. Czynnikami chorobowymi wywołującymi taki objaw mogą być zaburzenia czynności tarczycy, nieprawidłowa gospodarka hormonalna, anemia, zbyt niski poziom estrogenów, nowotwory itp. W niektórych wypadkach, włosy wypadają na skutek przyjmowania określonych leków. Mówi się wówczas o łysieniu polekowym.

Wypadanie włosów, jak to powstrzymać?

Przede wszystkim trzeba poznać przyczynę wypadania włosów, a następnie, w miarę możliwości usunąć ją lub zminimalizować. Istnieje kilka sposobów profilaktyki przeciw wypadaniu włosów, które z powodzeniem można zastosować w warunkach domowych. Po pierwsze, upiększając włosy każdego dnia, czesząc je, ujarzmiając i układając, nie wolno zapominać o ich pielęgnacji. Pielęgnacja włosów, polega głównie na umiejętnym doborze kosmetyków do danego rodzaju włosów. Innych kosmetyków potrzebują włosy suche, innych normalne, a jeszcze innych, włosy przetłuszczające się. Pielęgnacja włosów, to nie tylko systematyczne mycie ich, ale także odżywianie i nawilżanie. Osobną kategorię specyfików, stanowią specyfiki powstrzymujące wypadanie włosów.

Kosmetyki na wypadanie włosów

Na wypadające włosy lepiej pomogą specyfiki dostępne w aptekach niż te, które kupuje się w drogeriach. Kosmetyki sprzedawane w aptekach, bardziej przypominają leki, choć nimi do końca nie są. Profesjonalne leki przeciw wypadaniu włosów, przepisują lekarze dermatolodzy, po bliższym rozpoznaniu problemu każdego pacjenta.

Dieta na wypadanie włosów

Włosy nie będą wypadały, jeśli nasza codzienna dieta będzie bogata we wszystkie potrzebne organizmowi składniki, a więc białka, węglowodany, kwasy i minerały. Wypadanie włosów jest często skutkiem diet niskokalorycznych lub wykluczających pewne składniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *