Sauna na cellulit

Sauna na cellulit

Na cellulit narzeka co druga kobieta. Nic więc dziwnego, że każda z nich poszukuje jak najefektywniejszego sposobu pozbycia się tego problemu. Walka z cellulitem do łatwych nie należy. Mając predyspozycje do cellulitu, walczymy z nim całe życie. Istnieje wiele metod pozbywania się grudkowatej tkanki tłuszczowej, gromadzącej się na pośladkach i udach. Jednym z nich jest korzystanie z sauny.

Sauna parowa na cellulit

Sauna parowa, to najbardziej znana i najstarsza forma sauny. Ciało poddawane jest tu stopniowo wzrastającej temperaturze, która dochodzi do pięćdziesięciu stopni. Niby nie jest to dużo, ale wysoka wilgotność powietrza sprawia, że mamy wrażenie, że za chwilę się rozpuścimy. Odczucie gorąca potęgowane jest przez parę. Pod wpływem gorąca, organizm oczyszcza się z toksyn. Skóra wygładza się. Wygładzeniu podlega też tkanka podskórna, czyli złogi tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak, ponieważ wysoka temperatura, wzmaga krążenie krwi w mikro-naczyniach tkanek. Działanie sauny parowej, porównywane jest do masażu mięśniowego.

Sauna na podczerwień na cellulit

Sauna parowa jest przyjemna i relaksująca, ale nie wszyscy mogą z niej korzystać. Nowoczesną alternatywą klasycznej sauny, jest sauna na podczerwień. W takiej saunie, wysoką temperaturę wytwarzają urządzenia, nazywane promiennikami ciepła. Ciepło wytwarzane jest tu przez promienie podczerwone. Wysoka temperatura, około sześćdziesiąt stopni, ma takie samo działanie na ciało, jak temperatura panująca w saunie klasycznej. Z sauny na podczerwień, mogą korzystać osoby, które źle znoszą parę. Ciepło promienników oczyszcza skórę, stymuluje mikro-krążenie i ułatwia pozbycie się cellulitu. Promieniowanie cieplne ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie taką, że dociera do głębszych warstw naskórka i głębiej. Promienie podczerwone są długimi falami, które przenikają przez skórę i docierają w głąb ciała. To z kolei wpływa na stan naczyń krwionośnych nie tylko tych w skórze, ale także tych położonych głębiej. Dzięki temu, działanie sauny na podczerwień jest skuteczniejsze od działania sauny klasycznej. Z sauny parowej nie mogą korzystać osoby z pękającymi naczynkami. Bez obaw mogą one cieszyć się oddziaływaniem sauny na podczerwień.

Zwalczaj cellulit w saunie

To nie bajka. Systematyczne korzystanie z sauny, pomaga zwalczyć cellulit. Dlaczego? Cellulit pojawia się na skutek zbyt słabego krążenia krwi i limfy w tkance tłuszczowej. Wszystkie rodzaje sauny poprawiają to krążenie i działają jak intensywny masaż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *