Permanentny makijaż brwi

Permanentny makijaż brwi

Brwi, ozdobą twarzy. Brwi to niewątpliwie ozdoba każdej twarzy. Aby tak jednak było, trzeba dbać o ich odpowiedni wygląd i prawidłowy kształt. Każdy z nas dostał od natury brwi, które bardziej lub mniej pasują do twarzy. Modelowanie brwi każdego dnia, to zajęcie dość uciążliwe. Tym bardziej, że trzeba to robić ostrożnie i precyzyjnie. Pogrubione kredką lub cieniem brwi wyglądają ładnie, lecz trzeba uważać, by nie rozetrzeć ich niechcący. Jeśli codzienny makijaż brwi jest kłopotliwy, można pokusić się o permanentne wymodelowanie ich.

Permanentny makijaż brwi

Makijaż trwały brwi jest świetnym pomysłem w przypadku, gdy manualne modelowanie ich każdego dnia, sprawia pewne trudności. Dzieje się tak u osób, które mają nieco słabszy wzrok, a przez to nie są pewne swoich ruchów. Makijaż trwały brwi jest usługą oferowaną przez liczne studia urody i gabinety kosmetyczne. Trwałe modelowanie brwi polega na wyznaczeniu wzoru, według którego mają być uwiecznione na twarzy, a następnie na wprowadzeniu tuż pod skórę, naturalnej substancji barwiącej. Makijaż permanentny brwi jest w istocie tatuażem. Różnica pomiędzy nim, a innymi tatuażami polega na tym, że wprowadzane pod skórę barwniki, otrzymywane są z roślin.

Metody wykonywania makijażu permanentnego brwi

Istnieją dwie metody trwałego malowania brwi. Pierwsza z nich, to tradycyjny makijaż permanentny, wykonywany przy pomocy maszynki nakłuwającej skórę i wprowadzającej barwnik do wewnątrz. Drugą metodą jest trwały makijaż brwi metodą piórkową. W tej metodzie, do wprowadzania barwnika w skórę, wykorzystuje się płaskie igły połączone w piórka. Piórkowy makijaż permanentny brwi jest sterylny i w stu procentach bezpieczny. Nie obserwuje się także podrażnień skóry spowodowanych wprowadzaniem barwnika.

Makijaż permanentny brwi, efekty

Efekty trwałego malowania brwi utrzymują się na twarzy od trzech do pięciu lat. Czas utrzymywania się efektów zabiegu zależy od rodzaju skóry i stosowanego barwnika. Makijaż trwały brwi, ma to do siebie, że blednie po pierwszym zabiegu. Z tego powodu trzeba go powtarzać. Płacąc za usługę, opłacamy od razu dwie wizyty.

Przebieg zabiegu

Zabieg trwałego malowania brwi może być nieprzyjemny. Skóra w tym miejscu jest cienka i wrażliwa na ból. Dlatego często stosuje się miejscowe znieczulenie dentystyczne. Zaraz po zabiegu, nie należy myć brwi mydłem ani innymi środkami. Nie wolno też wystawiać twarzy na działanie promieni słonecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *