Peeling kawowy na cellulit

Peeling kawowy na cellulit

Cellulit, czyli pomarańczowa skórka, ma wiele odmian. Większość pań narzeka jednak na tę odmianę, której przyczyną są nierównomiernie rozmieszczone pokłady tkanki tłuszczowej. Tkanka tłuszczowa gromadzi się przede wszystkim na udach, pośladkach, biodrach i ramionach. Tkanka ta tworzy pod skórą brzydkie złogi w formie grudek. Walka z tym zjawiskiem nie jest łatwa. Cellulit zwalcza się wieloma sposobami, gdyż żaden nie jest uniwersalny. Podstawowe sposoby zwalczania cellulitu to ćwiczenia, diety i masaże. Ostatnio zwraca się uwagę na fakt, że peelingi wspomagają walkę z cellulitem. Skutecznym sprzymierzeńcem w tej walce, jest na przykład peeling kawowy domowej roboty.

Peeling kawowy na cellulit

Oczywiście naiwni są ci, którzy wierzą, że sam peeling kawowy, sprawi, że cellulit zniknie, a skóra nim objęta stanie się zupełnie gładka. Cudów nie ma. Jest za to określone działanie kofeiny zawartej w kawie. Otóż kofeina ta dostarczona skórze i pozostawiona tam na czas dłuższy (około pół godziny), penetruje ją i przyczynia się do szybszego spalania podskórnej tkanki tłuszczowej.

Jak zrobić domowy peeling kawowy

Peeling kawowy przyrządza się ze zmielonych ziaren kawy. Mogą to być ziarna wydobyte prosto z paczki lub zaparzone i przestudzone. Najlepsze efekty i największą przyjemność sprawi nam peeling kawowy, sporządzony ze świeżo zmielonej kawy. Ziarna lub fusy kawowe łączy się następnie z olejkiem do kąpieli lub oliwą z oliwek. Do takiej mieszanki można dodać ziarenka soli lub cynamonu. Sól wspomaga mechaniczne działanie kosmetyku. Wariacji na temat naturalnego peelingu kawowego jest wiele. Niektórzy dodają do niego ulubione olejki eteryczne, jogurt, balsam do ciała, a nawet cukier.

Peeling kawowy na cellulit, zastosowanie

Jednolitą i zwartą masę nakładamy na skórę i wcieramy podczas kąpieli. Jeśli chcemy uzyskać lepsze efekty, możemy owinąć się folią i ręcznikami i zafundować sobie półgodzinny odpoczynek na łóżku. .Folia zatrzyma ciepło i wzmocni działanie peelingu.

Sam peeling nie wystarczy

Choć zawarta w kawie kofeina ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej, a masaż poprawia mikrokrążenie w skórze, same tylko peelingi nie wystarczają do tego, by pozbyć się cellulitu. Jest to cenna, naturalna i skuteczna metoda wspomagająca walkę z tym zjawiskiem. Aby pozbyć się cellulitu, trzeba przede wszystkim zmienić dotychczasowy styl życia, a więc włączyć w życie codzienne ruch i aktywność fizyczną, a także zmienić nawyki żywieniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *