Pedicure

Pedicure

Piękne stopy są ważne, zwłaszcza latem, ale nie tylko. Piękne stopy, to stopy ze zdrowo wyglądającą skórą, oraz z zadbanymi, zdrowymi i estetycznymi paznokciami. Zabieg kosmetyczny poprawiający stan i wygląd paznokci u stóp to pedicure. Istnieją trzy rodzaje zabiegów pielęgnujących i upiększających paznokcie stóp. Zabiegi te, to pedicure kosmetyczny, leczniczy i biologiczny.

Pedicure kosmetyczny

Zabieg ten zaczyna się od usunięcia poprzedniego lakieru, jeśli paznokcie były malowane. Kolejnym etapem, jest tu opiłowanie, wypolerowanie i wyczyszczenie płytki paznokciowej. W przeciwieństwie do paznokci u dłoni, paznokcie stóp piłuje się na prosto, nie zaokrąglając ich. W ramach pedicure kosmetycznego wykonywanego w salonie urody, mieści się też usunięcie stwardniałej skóry z krawędzi pięt. Końcowym etapem zabiegu, jest pomalowanie paznokci lub pokrycie ich odpowiednią odżywką.

Pedicure leczniczy

Zabieg taki, to klasyczna pielęgnacja paznokci i upiększanie ich, połączone z usuwaniem niepożądanych zmian, istniejących na stopach. Do zmian tych należą różnego rodzaju narośla i zgrubienia, takie jak odciski, nagniotki i modzele. Pedicure leczniczy obejmuje także czynności związane z eliminacją problemu wrastających paznokci.

Pedicure biologiczny

Ten z kolei zabieg, jest naturalną pielęgnacją paznokci. Wykonuje się go bez użycia jakichkolwiek narzędzi wykonanych z metalu.

Pedicure w domu

Pielęgnowanie i upiększanie paznokci u stóp możliwe jest w warunkach domowych. Aby przynosiło ono oczekiwane efekty, zabiegów tych nie można wykonywać w pośpiechu, byle jak i przy złym oświetleniu. Do domowego pedicure potrzebny jest zestaw odpowiedniej jakości narzędzi. Przede wszystkim potrzebne są tu nożyczki do paznokci i do skórek, cążki, pilniczek i polerki. Niezbędne są też preparaty zmiękczające paznokcie i skórki wokół nich.

Pedicure u kosmetyczki

Jeśli chcemy, by nasze stopy prezentowały się wyjątkowo pięknie, a nie mamy czasu i cierpliwości do tego, by porządnie się tym zająć, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej pedicurzystki. Zabiegi pedicure oferowane są przez prawie wszystkie zakłady kosmetyczne. Pedicure u kosmetyczki odbywa się na wygodnym fotelu. Stopa poddana zabiegowi spoczywa na wygodnym podnóżku. Po zakończeniu zabiegu, można zażyczyć sobie pomalowanie paznokci i ozdobienie ich. Możliwości malowania i ozdabiania paznokci u stóp, są tak samo szerokie jak paznokci u rąk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *