Olejek sandałowy

Olejek sandałowy

Wbrew obiegowej opinii, olejek sandałowy nie wpływa jedynie na pobudzenie seksualne. To prawda, że często stosowany jest jako afrodyzjak, ale oprócz tego, ma on jeszcze wiele innych cech i zastosowań. Olejek ten stanowi składnik bardzo wielu preparatów kosmetycznych. Bardzo chętnie posiłkuje się nim medycyna naturalna i aromaterapia. Wszystkie olejki eteryczne, to substancje lotne i ciekłe. Olejki te pozyskiwane są z łodyg, liści, kłączy, kwiatów, owoców, nasion, a nawet kory drzew. Wpływ olejków eterycznych na fizyczne i psychiczne zdrowie człowieka, potwierdzony jest licznymi doświadczeniami i badaniami. Olejek sandałowy zaliczany jest do substancji, które działają na jedno i drugie.

Jak działa olejek sandałowy

Olejek sandałowy, to przykład naturalnego i bezpiecznego leku odkażającego. Ma on także silne działanie przeciwzapalne. Olejek sandałowy silnie oddziałuje na stan psychiczny człowieka. Regularne korzystanie z sesji aromaterapeutycznych łagodzi wiele problemów psychicznych, a przede wszystkim lęki, stresy, napięcia nerwowe i stany depresyjne. Olejek sandałowy to naturalny środek na dobry sen. Ponadto uspokaja, koi i rozluźnia. Olejek ten poprawia nastrój i sprawia, że czujemy się odprężeni.

Olejek sandałowy, zastosowanie

Ze względu na silne właściwości antyseptyczne i odkażające, olejek sandałowy jest istotnym składnikiem wielu maści i płynów, przeznaczonych do leczenia ran, zakażeń i stanów zapalnych skóry. Ze względu na działanie uspokajające, rozluźniające, odprężające i kojące, olejek ten stanowi istotny składnik wielu leków działających przeciwdepresyjnie, przeciwlękowo oraz leków ułatwiających zasypianie. Substancje aktywne zawarte w olejku sandałowym, wpływają aktywizująco na sferę seksualną. Z tego względu, olejek ten stanowi ważny składnik środków i mieszanek łagodzących zaburzenia tej sfery. Olejek sandałowy działa także na układ trawienny i wydalniczy. Dlatego dodaje się go do leków łagodzących zaburzenia trawienia, mdłości i biegunki. Olejek ten działa przeciwzapalnie na układ moczowy, co sprawia, że znajduje się on w lekach i mieszankach przeznaczonych do leczenia infekcji układu moczowego. Olejek sandałowy działa także wyksztuśnie. Z tego względu stosuje się go w inhalacjach, zalecanych osobom cierpiącym na infekcje i nieżyty górnych dróg oddechowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *