Olejek pomarańczowy

Olejek pomarańczowy

Aromaterapia zajmuje się leczeniem człowieka przy pomocy naturalnych olejków eterycznych. Olejki te pozyskuje się z łodyg, liści, kwiatów, owoców lub korzeni. Jednym z najczęściej wykorzystywanych olejków zapachowych w aromaterapii jest olejek pomarańczowy. Olejek ten leczy i łagodzi przebieg bardzo wielu schorzeń. Wpływa on nie tylko na fizyczną, ale i psychiczną kondycję człowieka. Eteryczne substancje zawarte w olejku pomarańczowym, wspomagają leczenie różnych stanów zapalnych. Ponadto dobroczynnie wpływają na aktywność seksualną. Zapach i inne właściwości olejku pomarańczowego, wykorzystuje się także w leczeniu depresji. Olejek ten charakteryzuje się niezwykłym zapachem i niepowtarzalnym smakiem. Te właśnie cechy decydują o tym, że producenci kosmetyków i środków myjących, tak chętnie dodają go do swoich produktów, a firmy zaopatrujące rynek żywnościowy, ubogacają nim smak i aromat wielu wyrobów. Pozyskiwanie olejku pomarańczowego polega na wytłaczaniu go na zimno ze skórek tych owoców. Wystarczy wziąć do ręki pomarańczę, by przekonać się, że to nie sam owoc, lecz jego skórka, wydziela ten aromatyczny i uwodzicielski zapach.

Jak działa olejek pomarańczowy?

Olejek pomarańczowy znajduje bardzo szerokie zastosowanie, bo i jego właściwości są bardzo bogate i zróżnicowane. Olejek ten działa przeciwzapalnie, wykazuje działanie rozkurczowe, przeciwdziała i łagodzi depresję, a także pobudza seksualnie. Aktywne substancje, jakie daje ten olejek, działają wiatropędnie i moczopędnie. Olejek pomarańczowy, podobnie jak inne olejki eteryczne, działa antyseptycznie, przeciwzapalnie i dezynfekująco. Wielu specjalistów podkreśla fakt, że olejek pozyskiwany ze skórki pomarańczy wzmacnia układ odpornościowy, tonizuje i uspokaja. Olejek pomarańczowy wzmaga także produkcję żółci. Z olejku tego powinny korzystać także osoby, które mają problemy z układem trawiennym i apetytem. Preparaty z wyciągiem z olejku pomarańczowego, pozytywnie wpływają na trawienie i zwiększają apetyt.

Olejek pomarańczowy dla skóry

Olejek pomarańczowy od dawna jest znany i ceniony za swoje właściwości odkażające, oczyszczające i antybakteryjne. Olejkiem tym wzbogacane są preparaty, przeznaczone do pielęgnacji cery tłustej, ze skłonnościami do wyprysków. Olejek ten przeciwdziała stanom zapalnym skóry, tworzeniu się zaskórników i powstawaniu wyprysków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *