Olejek lemongrasowy

Olejek lemongrasowy

Trawa, to najbardziej pospolita roślina jaką znamy. Nie darzymy jej zbytnim podziwem, bo przecież chodzimy po niej, gramy na niej w piłkę itp. Z zazdrością spoglądamy na idealnie utrzymane, zielone i równiutkie trawniki. Mało kto wie, że trawa ma niezwykłe właściwości. Olejek lemongrasowy, to tajemnica traw, którą nie wszyscy znamy. Nie znamy jej, bo nie dotyczy pospolitych gatunków traw. Eteryczną substancję dają trawy aromatyczne, a żeby ją otrzymać, trzeba poddać destylacji źdźbła tych traw. Surowcem, z którego otrzymuje się olejek lemongrasowy, są liście trawy o nazwie palczatka pogięta.

Olejek lemongrasowy dla skóry

Eteryczny olejek pozyskiwany z liści palczatki pogiętej, ma dobroczynny wpływ na skórę. Udowodniono, że dodany do kosmetyków, działa przeciwalergicznie. Ponadto, olejek ten zapobiega powstawaniu obrzęków i przyspiesza eliminację tych, które już istnieją. Olejek lemongrasowy to melisa dla skóry. Substancje w nim zawarte działają łagodząco, uspokajająco i przeciwzapalnie. Olejek lemongrasowy oczyszcza skórę, co daje doskonałe efekty w zakresie walki z trądzikiem. Ponadto łagodzi swędzenie towarzyszące wielu chorobom skórnym. Olejek ten zaleca się także pacjentom, u których występują skłonności do grzybic. Ma on bowiem silne właściwości przeciwgrzybicze.

Olejek lemongrasowy, jako środek odkażający

Stwierdzono, że olejek lemongrasowy ma silne działanie odkażające. Działanie to ujawnia w stosunku do skóry, a także przewodu pokarmowego i układu oddechowego.

Olejek lemongrasowy na reumatyzm

Olejek z aromatycznych traw, mieszany z olejami bazowymi, stanowi świetny środek do masaży. Podczas masaży działa nie tylko na skórę, ale także na stawy, łagodząc bóle reumatyczne.

Olejek lemongrasowy na przeziębienia i nie tylko

Olejek ten ułatwia odksztuszanie, dzięki czemu przyspiesza leczenie chorób dróg oddechowych. Zaleca się inhalacje tym olejkiem podczas kataru, kaszlu, zapalenia oskrzeli i płuc.

Olejek lemongrasowy na owady

Rozpylony w powietrzu lub ulatniający się z kominka aromaterapeutycznego, olejek lemongrasowy wydziela silny zapach o cytrynowej nucie. Zapach ten skutecznie odstrasza owady, a ludzi chroni przed chorobami układu oddechowego. Charakterystyczna woń wydzielana jest przez obecną w tym olejku, naturalną substancję o nazwie cytral. Substancja ta jest gęsta, oleista i ma żółty kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *