Modelowanie brwi

Modelowanie brwi

Jak każdy element naszej urody, brwi można upiększyć. Robimy to, ponieważ ich naturalny kształt nie zawsze odpowiada nam lub obowiązującym kanonom piękna. Nasze brwi mogą być zbyt gęste i grube. Może też nie podobać się nam ich kolor.

Jak modelować brwi?

Modelowanie brwi jest czynnością precyzyjną. Trzeba robić to uważnie, powoli i ostrożnie. Brwi znajdują się na twarzy i trudno jest zamaskować efekty niewłaściwych ruchów. Ostrzegamy przed radykalną zmianą kształtu brwi. To, co jest modne może nie pasować do naszej fizjonomii. Zamiast pięknem, będziemy szokować nienaturalnym wyglądem. Modelowanie brwi to delikatna korekta tego, co już jest.

Od czego zacząć

Najlepiej zacząć od wymodelowania brwi u kosmetyczki. Obserwując to, co robi fachowa ręka, można nauczyć się tej czynności. Przy okazji można zapytać, jakie zmiany wskazane są w naszej sytuacji.

Korekcja brwi pęsetą

Korekcja brwi, powinna polegać na energicznym wyrywaniu pojedynczych włosków, przy pomocy pęsety. Przy czym ważne jest, by narzędzie to było zdezynfekowane i ostre. Po zabiegu trzeba bezwzględnie przemyć brwi środkiem dezynfekującym. Modelowanie brwi przeprowadzone nieodpowiednio pod względem higienicznym, może skończyć się szpecącymi, czerwonymi krostkami, będących objawem zapalenia mieszków włosowych. Modelowanie brwi wykonuje się od skroni w kierunku nosa. Nie należy naruszać najwyżej położonej linii włosków. Wyrwanie zbyt dużej ilości włosków, może na jakiś czas, zmienić naszą twarz w złą, zasmuconą lub zdziwioną.

Kiedy brwi są zbyt długie

Nie polecamy obcinania brwi, bo po czymś takim rosną szybciej i stają się gęstsze. Jeśli nie jesteśmy pewni, które włoski trzeba usunąć, lepiej nie usuwać żadnych, a zamiast tego, posmarować brwi żelem i nadać im odpowiedni kształt i kierunek.

Profesjonalne modelowanie brwi

Modelowanie brwi, to zabieg, który oferują wszystkie salony urody. Za niewielką sumę można wymodelować je tam, przy pomocy pęsety, wosku lub pasty cukrowej. Nie polecamy stosowania wosków i past w domu. Przy tak małej powierzchni poddanej depilacji, potrzebna jest duża precyzja i doświadczenie. Poza tym, woskami łatwo poparzyć delikatną skórę twarzy.

Modelowanie brwi, efekty

Niestety, brwi rosną szybko, co sprawia, że efekty modelowania, nie utrzymują się zbyt długo. Najczęściej jest to kilkanaście dni, ale zależy to od indywidualnych uwarunkowań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *