Mikrodermabrazja tlenowa

Mikrodermabrazja tlenowa

Mikrodermabrazja to zabiegi, w których, różnymi metodami złuszczane są mikrowarstwy naskórka i skóry właściwej. Zabiegi te stosuje się na twarz, szyję i dekolt, a więc w tych okolicach, w których skóra starzeje się najszybciej. Mikrodermabrazję wykonuje się w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych. Do zabiegów tego rodzaju, służą wysoko wyspecjalizowane aparaty, zakończone głowicami. W mikrodermabrazji diamentowej, mikrowarstwy skóry złuszczane są przez mikroskopijnej wielkości diamenty. W mikrodermabrazji korundowej, do tego samego celu służy głowica wyposażona w wymienną końcówkę z kryształowym proszkiem.

Mikrodermabrazja tlenowa

Mikrodermabrazja tlenowa, to zabieg, w którym skóra złuszczana jest przy pomocy głowicy, z której rozpylany jest bardzo silny strumień tlenu i soli fizjologicznej. Prędkość wydobywania się soli i tlenu z głowicy przekracza prędkość dźwięku. Reguluje się ją w zależności od tego, jak głęboko w skórze znajdują się zmiany, których trzeba się pozbyć. Zabiegi tego typu są bardzo przyjemne. Nie czuje się tu żadnego dyskomfortu, a jedynie przyjemne chłodzenie skóry.

Mikrodermabrazja tlenowa, efekty

Mikrodermabrazja tlenowa daje bardzo dobre efekty, jeśli chodzi o wygładzanie, naprężanie, rozjaśnianie, nawilżanie i odżywianie skóry. Już po jednym zabiegu, skóra staje się jaśniejsza, gładsza i młodsza. Jeśli efekty zabiegów mają być trwalsze, trzeba zdecydować się na kilka sesji w ciągu dwóch tygodni. Najczęściej pięć zabiegów wystarcza do tego, by zintensyfikować syntezę kolagenu i na trwale odmłodzić skórę. Jeśli skóra twarzy ma być głęboko oczyszczona, potrzebne jest więcej zabiegów. Mikrodermabrazja tlenowa przeciwdziała trądzikowi i zaskórnikom, ponieważ niszczy bakterie odpowiedzialne za jedne i drugie. Mikrodermabrazja tlenowa eliminuje zmarszczki i plamy na skórze.

Mikrodermabrazja tlenowa, zastosowanie

Tego rodzaju zabiegi, bezpieczne są dla każdego rodzaju cery. Poleca się je jako regenerację skóry po zimie i lecie. Podczas nasycania skóry tlenem medycznym i solą fizjologiczną, usuwane są z niej wszelkie zanieczyszczenia, zarówno te, które leżą na jej powierzchni, jak i te, które wniknęły w głąb. Mikrodermabrazja tlenem, doskonale regeneruje skórę zmęczoną długą ekspozycją na słońce. Zabiegi te zaleca się także osobom, których skóra jest sucha i zrogowaciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *