Mikrodermabrazja korundowa

Mikrodermabrazja korundowa

Do gabinetów kosmetologii estetycznej, zgłasza się coraz więcej osób, chcących powstrzymać, a nawet cofnąć efekty starzenia się skóry na twarzy, szyi i dekolcie. W miejscach tych skóra starzeje się najszybciej i jest to najbardziej widoczne, bo przecież mamy je na wierzchu. To właśnie po twarzy oceniamy wiek innych osób. Twarz informuje nas o tym, czy mamy do czynienia z osobą młodą czy dojrzałą. Odmładzanie skóry twarzy to dziś niemal norma. Nikt nie wstydzi się tego, że korzysta w tym zakresie z fachowej pomocy. Jednym ze sposobów na przywrócenie twarzy młodości i blasku, jest ścieranie starego naskórka. Są to tak zwane peelingi, jakich dokonujemy w warunkach domowych, przy pomocy różnych specyfików. To jednak nie zawsze jest wystarczające. Niektóre zmiany skórne na twarzy są tak głębokie, że domowy peeling nie jest ich w stanie usunąć. Dotyczy to zmian, które sięgają do skóry właściwej. Takie zmiany może pomóc usunąć mikrodermabrazja.

Mikrodermabrazja korundowa

Mikrodermabrazja korundowa, to zabiegi przeprowadzane przy użyciu wysoko specjalistycznych aparatów. Aparaty te zakończone są głowicami, które przykłada się do skóry i lekko przesuwa po jej powierzchni. Na głowice aparatów nakłada się specjalne końcówki wypełnione maleńkimi kryształkami. Są to tak zwane końcówki proszkowe. Końcówki te są jednorazowe i wymienia się po każdym zabiegu.

Zabiegi mikrodermabrazji korundowej

Zabiegi takie mogą być wykonywane tylko przez wykwalifikowane osoby. Mikroskopijne, sproszkowane kryształki przesuwając się po skórze, stopniowo ścierają jej bardzo cienkie warstwy. Nie zawsze pełny efekt udaje się osiągnąć w trakcie jednego zabiegu. Zmiany usytuowane głębiej wymagają kilku zabiegów. Jeden zabieg trwa około dwudziestu minut, co pozwala na starcie kilku mikrowarstw naskórka lub skóry właściwej. Mikrodermabrazja korundowa jest całkowicie bezbolesna, a nawet przyjemna. Odczuwa się ją tak, jak relaksacyjne masowanie twarzy.

Mikrodermabrazja korundowa, efekty

Zabiegi tego typu najbardziej ceni się za to, jak bardzo zmieniają wygląd i stan skóry twarzy i dekoltu. Skóra staje się jędrna, rozjaśniona, elastyczna i gładka. A wszystko dzieje się za sprawą intensyfikacji syntezy włókien kolagenowych i elastyny, jaka dokonuje się pod wpływem działania magicznej głowicy. Mikrodermabrazja korundowa eliminuje trądzik i zaskórniki, usuwa blizny, rozstępy, plamy i przebarwienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *