Mikrodermabrazja efekty

Mikrodermabrazja efekty

Czym jest mikrodermabrazja? Trzeba przyznać, że niektóre nazwy usług kosmetycznych, brzmią naprawdę tajemniczo i trudno je rozszyfrować. Do nazw tego rodzaju należy mikrodermabrazja. Co to takiego? To grupa zabiegów, które odmładzają i upiększają skórę. Przy czym, chodzi tu głównie o skórę twarzy, szyi i dekoltu. Podczas opisywanych tu zabiegów, odmłodzenie skóry uzyskuje się poprzez specyficzny, bardzo nowatorski i zaawansowany rodzaj peelingu. Jak w każdym peelingu, pocieranie skóry, powoduje złuszczanie jej. W tym wypadku złuszczanie to jest o wiele bardziej efektywne i precyzyjne. Poszczególne mikrowarstwy skóry, złuszczane są głowicą, którą prowadzi specjalista, a której końcówka wyposażona jest w maleńkie diamenty, sproszkowane kryształki lub rozpylacz tlenu i roztworu soli fizjologicznej. Diamenty, kryształki i strumień tlenu i soli, dają takie same efekty.

Mikrodermabrazja, efekty kosmetyczne

Opisane wyżej, trzy rodzaje mikrodermabrazji, dają takie same efekty kosmetyczne. Przede wszystkim odmładzają skórę, a więc ujmują lat. Metody jakimi złuszczana jest skóra, stymulują produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu, skóra odzyskuje swoją jędrność, miękkość i elastyczność. W mikrodermabrazji tlenowej, dodatkowym efektem jest dotlenienie skóry i odżywienie jej solą fizjologiczną. Mikrodermabrazje eliminują zmarszczki wokół oczu i ust. Ponadto usuwają przebarwienia starcze i te wywołane działaniem słońca. Po kilku zabiegach, skóra odzyskuje nie tylko gładkość, ale i piękny, zdrowy kolor. Najczęściej zaleca się kilka zabiegów, a cała terapia trwa kilkanaście dni.

Mikrodermabrazja, efekty lecznicze

Wszystkie trzy rodzaje mikrodermabrazji (diamentowa, korundowa i tlenowa), są zabiegami leczniczymi, jeśli chodzi o problemy skóry łojotokowej. Każda z tych metod pozwala na dogłębne oczyszczanie skóry, a także na zapobieganie zaskórnikom i krostom. Mikrodermabrazje doskonale eliminują problemy skóry suchej i zrogowaciałej. Ponadto, można je stosować u osób z cerą wrażliwą na preparaty kosmetyczne i skłonną do reakcji alergicznych. Efekty lecznicze uzyskuje się po kilku zabiegach.

Zabiegi mikrodermabrazji

Wszystkie trzy rodzaje zabiegów tego typu są przyjemne i bezbolesne. Można porównać je do przyjemnych masaży relaksacyjnych. W mikrodermabrazji tlenowej, dodatkową atrakcję stanowi przyjemny strumień powietrza i chłodzenie skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *