Mezoterapia pod oczy

Mezoterapia pod oczy

O atrakcyjnym wyglądzie oczu nie decyduje jedynie wrodzony kolor tęczówek, barwa oprawy i osadzenie oczu w twarzy. Piękno spojrzenia podkreślane jest również przez skórę, która znajduje się w ich okolicy, a więc u góry, z boku i u dołu. To, jak odbierane są nasze oczy zależy od tego, czy otaczają je kurze łapki, sińce i worki. Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna i cienka. W tych właśnie okolicach szybko stają się widoczne efekty starzenia się skóry. Efekty te jednym przeszkadzają, innym nie. Ci, których denerwują one i wprawiają w złe samopoczucie, decydują się na ich usunięcie.

Mezoterapia pod oczy

Jednym ze sposobów na pozbycie się nieestetycznych efektów starzenia, prędzej czy później pojawiających się wokół i pod oczami, jest mezoterapia. Istnieją dwa rodzaje tego zabiegu. Mezoterapii można dokonywać przy użyciu igieł. Wówczas mamy do czynienia z mezoterapią igłową. Metoda, w której igły nie są stosowane, to mezoterapia bezigłowa. Mezoterapia pod oczy polega na wstrzykiwaniu pod skórę aktywnych substancji, które wspomagają mikrokrążenie i eliminują tkankę tłuszczową oraz płyny, nagromadzone pod skórą.

Preparaty do mezoterapii pod oczy

Wygładzenie, ujędrnienie i odmłodzenie skóry wokół i pod oczami, osiąga się specjalnie dobranymi mieszankami mineralno witaminowymi w skład których wchodzi witamina C, wyciąg z jagody, rozmarynu i ruszczyka, heksapeptydy, kwas hialuronowy itp. Mieszanki dobierane są przez specjalistę, a dobiera się je zarówno do wieku, stanu jak i rodzaju skóry.

Efekty zabiegów mezoterapii

Mezoterapia pod oczy cieszy się dużym powodzeniem, ze względu na szybkość i naturalność przynoszonych efektów. Skóra wokół oczu po tych zabiegach wygląda młodo i naturalnie. Nie jest sztucznie naciągnięta i nie powoduje efektu maski. Przez kilka dni po zabiegu nie należy nakładać makijażu, ani kremów na okolice oczu. Należy też zachować ostrożność przy myciu i wycieraniu tych okolic. Nie wskazane jest mycie okolic oczu gorącą wodą.

Mezoterapia pod oczy, ostrzeżenia

Specjaliści doradzają, by dobrze zastanowić się nad decyzją co do zabiegu mezoterapii pod oczy. Okolice oczu są bardzo wrażliwe i robienie z nimi czegokolwiek jest ryzykowne. Jak długo się da, lepiej eliminować nieestetyczne zmiany skórne nad, wokół i pod oczami, przy pomocy masaży i kremów. Mezoterapii warto poddać się wtedy, gdy zmiany wokół oczu są bardzo widoczne i nie da się ich zatuszować lub zlikwidować w inny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *