Mezoterapia igłowa głowy na włosy

Mezoterapia igłowa głowy na włosy

Piękne lśniące i zdrowe włosy, to ozdoba, jaką każdy z nas pragnie móc pochwalić się przed innymi. Niestety, nie wszyscy mogą się cieszyć zdrową i gęstą czupryną, Problem wypadania włosów dotyczy coraz większej grupy ludzi. Wypadanie włosów jest do pewnego stopnia naturalne. Niewielka ilość utraconych włosów przy każdym myciu głowy, nie jest jeszcze problemem. O nadmiernym wypadaniu włosów mówimy wtedy, gdy wypadają one samoistnie i niemal cały czas. Na wzmożone wypadanie włosów ma wpływ wiele czynników. Wśród nich należy wymienić cechy wrodzone, dietę, choroby i sposób pielęgnacji włosów. Współczesne podejście do włosów jest nieco sprzeczne. Z jednej strony chcemy mieć naturalne i piękne włosy, z drugiej strony upiększamy je masą preparatów chemicznych. Niemal codziennie myjemy je, suszymy gorącym powietrzem, kręcimy lub prostujemy. Chcąc je ujarzmić, osłabiamy je jednocześnie.

Mezoterapia igłowa na włosy

Mezoterapia igłowa to zabieg, który powstrzymuje wypadanie włosów i łysienie. Istnieje co prawda wiele preparatów leczniczych wcieranych w skórę, których zadaniem jest ograniczenie tego zjawiska. Preparaty te działają słabo, gdyż substancje w nich zawarte, nie przenikają przez barierę naskórka. Mezoterapia igłowa na włosy, to metoda bardziej efektywna, gdyż dostarczająca lecznicze substancje bezpośrednio do skóry. Jest to możliwe, gdyż substancje te wprowadza się tam przy pomocy cienkich igieł.

Preparaty stosowane w mezoterapii głowy

W skórę głowy wstrzykuje się mieszanki witamin i mikroelementów, zwane koktailami. Doborem substancji leczniczych zajmuje się lekarz. Przeciwko wypadaniu włosów i łysieniu, najlepiej działa witamina C, wyciąg z karczocha, krzemionka organiczna oraz kwas hialuronowy.

Efekty mezoterapii głowy

Mezoterapia igłowa na włosy przeciwdziała wypadaniu włosów i łysieniu, powstrzymuje je i przyczynia się do odrostu włosów. Zabieg ten z powodzeniem stosowany jest w przypadkach łysienia męskiego, zwanego plackowatym, związanego z andropauzą. Mezoterapia igłowa wzmacnia i rewitalizuje strukturę włosów, dzięki czemu powstrzymuje ich wypadanie, a także wzmacnia osłabione włosy. Substancje aktywne działają nie tylko na włosy, ale także pielęgnują i leczą skórę głowy.

Przed i po zabiegu

Przed każdym zabiegiem mezoterapii, również tym na włosy, dobrze jest łykać lub wcierać w skórę witaminę K. Jakiś czas przed zabiegiem nie należy łykać aspiryny, ani innych leków rozrzedzających krew. Po zabiegu należy ostrożnie obchodzić się z nakłuwaną okolicą ciała. W wypadku głowy, nie wolno farbować włosów, chodzić do sauny i stosować silnie działających kosmetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *