Kwas hialuronowy

kwas-hialuronowy

Czym jest kwas hialuronowy? Kwas hialuronowy, po raz pierwszy udało się wyizolować z soczewki oka pobranej od zwierzęcia, w latach trzydziestych minionego stulecia. Kwas ten jest obecny w komórkach naszego organizmu, a także pomiędzy nimi. Codziennie, jedna trzecia kwasu hialuronowego obecnego w naszym ciele, ulega naturalnej degradacji. Kwas hialuronowy jest niezbędny, ponieważ odpowiada za obecność wody w organizmie. Ceni się go przede wszystkim za jego hydroskopijne właściwości, dzięki którym tkanki są dostatecznie uwodnione. Uwodnienie tkanek zapobiega przyleganiu komórek do siebie i tarciu. Ostatnie lata, przyniosły nowe odkrycia, w zakresie właściwości tego kwasu. Okazało się, że kwas hialuronowy ma olbrzymi udział w gojeniu się ran i przebiegu procesów zapalnych. Kwas hialuronowy, zaaplikowany bezpośrednio w ranę, znacznie przyspiesza jej gojenie i przeciwdziała pojawianiu się blizn. Odkryto także, że kwas ten jest cząsteczką, która hamuje rozwój wolnych rodników i przyspiesza produkcję kolagenu, a więc pełni ważną rolę w spowalnianiu procesów starzenia się. Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, skóra staje się giętka, sprężysta i napięta. Zmarszczki i bruzdy zostają wypełnione, a efekt jest widoczny o wiele dłużej, niż działanie samego wypełniacza.

Skutki niedoboru kwasu hialuronowego

Gdy kwasu tego jest za mało w organizmie, skóra przestaje być prawidłowo uwodniona. Na efekty tego nie trzeba długo czekać – pojawiają się zmarszczki i głębokie fałdy. Struktura skóry zostaje zaburzona. Twarz zmienia kształt przez rozluźnioną i zwiotczałą skórę. Niedobór kwasu hialuronowego daje o sobie znać, w postaci kłopotów z odpornością i gojeniem się ran.

Wskazania do zabiegów z kwasem hialuronowym

Zabiegi polegające na aplikowaniu skórze kwasu hialuronowego, wskazane są gdy skóra jest pomarszczona, poprzecinana bruzdami i zwiotczała. Kwas hialuronowy rewitalizuje skórę i wypełnia tkanki. Preparaty z kwasem hialuronowym, najlepiej działają na skórę twarzy, szyi i dekoltu, ale można stosować je na całym ciele.

Zabiegi z kwasem hialuronowym

Aplikacja kwasu hialuronowego, polega na wstrzykiwaniu go za pomocą igieł lub kaniul. Wszystko zależy od tego, jak dużą powierzchnię trzeba wypełnić. Mikrokaniule pozwalają na aplikację preparatu w kilka miejsc przy jednym wkłuciu. Zabiegi tego typu mogą powodować nieznaczne odczucia bólowe, szczególnie u osób wrażliwych na ukłucia.

GD Star Rating
loading...

Popularne zabiegi:

  1. Peeling kwasem migdałowym
  2. Peeling kwasem glikolowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha Captcha Reload

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Zobacz także: prywatny gabinet ginekologiczny łódź, ,