Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami

Gorące kamienie stosowano już jako środek masujący już w czasach starożytnych. Zdaniem niektórych uczonych, techniki masażu oparte na dotykaniu, pocieraniu i uciskaniu ciała zimnymi lub rozgrzanymi kamieniami, stosowano wcześniej, niż akupunkturę. Masaż gorącymi kamieniami, kojarzy nam się przede wszystkim z czymś bardzo atrakcyjnym, egzotycznym i niezwykłym. Skojarzenie to jest jak najbardziej prawidłowe. Masaż gorącymi kamieniami, to przeżycie, które trudno opisać, to przyjemność jedyna w swoim rodzaju, ale nie tylko.

Masaż gorącymi kamieniami, cieszy i leczy

Przyjemność związana z samym masażem jest ogromna, ale nie to jest najważniejsze. Masaż gorącymi kamieniami ma przede wszystkim walory lecznicze. Technika masażu gorącymi kamieniami została opracowana w oparciu o teorię, która zakłada, że przez organizm człowieka cały czas przepływa energia. Energia ta zgromadzona jest w tak zwanych czakrach, czyli ośrodkach lub punktach energetycznych. Medycyna chińska definiuje choroby, jako niewłaściwy ruch energii w organizmie. Masaż gorącymi kamieniami, ma za zadanie przywrócić prawidłowy ruch energii w całym ciele, a tym samym zdrowie pacjentowi.

Masujące kamienie

Kamienie, którymi wykonuje się masaż są specjalnie wykonane. Umiejętnie przeprowadzony nimi masaż pobudza krążenie krwi i limfy w całym ciele. Masaże, o których tu mówimy, wykonuje się na przykład przy pomocy białego marmuru i bazaltu. Kamienie te wydobywa się z dna oceanów. Kamienie te są zupełnie gładkie, gdyż przez wiele lat wygładzała je woda. Do masażu leczniczego potrzeba pięćdziesięciu czterech kamieni. Kamienie te muszą być przechowywane w wodzie morskiej, by nie straciły naturalnej energii.

Techniki masażu gorącymi kamieniami

Gorącymi kamieniami masuje się miejsca, z których wypływa energia. Są to tak zwane czakramy, umiejscowione w całym ciele. W pobliżu punktów energetycznych znajdują się gruczoły wydzielania wewnętrznego, od których pracy zależy funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Rozgrzane kamienie kładzie się na punktach energetycznych, a następnie przesuwa je po linii kanałów energetycznych zwanych meridianami. Skutkiem tego, blokady przepływu energii istniejące w ciele, zostają zlikwidowane. Tym samym, znika źródło chorób, dolegliwości i zaburzeń. Masaż gorącymi kamieniami nie jest łatwy, trzeba bowiem znać położenie kilkuset punktów energetycznych w ciele człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *