Manicure japoński

Manicure japoński

Rynek kosmetyczny to wciąż nowe usługi. Niektóre z nich, nowe są tylko dla nas, bo tak naprawdę nowe nie są. Do usług tego typu zalicza się manicure japoński. Manicure tego typu, w kraju kwitnącej wiśni, znany jest od kilkuset lat.
Manicure japoński polega na intensywnym wcieraniu w płytki paznokciowe, pasty zawierającej czynniki pielęgnacyjne naturalnego pochodzenia. Po oczyszczeniu płytki i wtarciu w nią pasty, pokrywa się ją pudrem. Zabieg taki zajmuje nie całe pół godziny. Po dwóch lub trzech tygodniach, wskazany jest zabieg uzupełniający, który powinien być kontynuowany, jeśli chce się utrzymać efekt działania pasty. Manicure japoński oferuje coraz więcej gabinetów kosmetycznych. Istnieje także możliwość zrobienia go w warunkach domowych.

Japoński manicure w domu

Manicure ten rozpoczyna się od wymoczenia dłoni w ciepłej wodzie, co rozmiękcza skórki i płytki paznokci. Kolejny etap, to wyczyszczenie płytek i przetarcie ich pilniczkiem tak, by zrobiły się matowe. W tak przygotowane paznokcie, wcieramy masę pielęgnującą, a robimy to za pomocą zielonej polerki wykonanej z jeleniej skóry. Na koniec na płytki paznokciowe nakłada się puder, do czego służy polerka w kolorze różowym. Zadaniem pudru jest zabezpieczenie leczniczych składników pasty i ułatwienie wnikania ich w głąb płytek. Na sam koniec można zafundować swoim paznokciom masaż oliwką. Manicure japoński powinien dać efekt w postaci paznokci wyglądających jak różowe perły. Efekt powinien utrzymać się na płytkach około czternaście dni.

Manicure japoński, efekt leczniczy

Obecne w zielonej polerce naturalne substancje odżywcze przywracają płytkom właściwy stan i wygląd. Najlepiej działają na takie problemy, jak łamliwość i kruchość paznokci. Systematycznie wykonywany manicure japoński, sprawia, że płytki paznokciowe stają się błyszczące i elastyczne, a także przestają się rozdwajać.

Manicure japoński, a malowanie paznokci

Manicure japoński nie jest po to, by zaraz po nim malować paznokcie. Jego zadaniem jest naturalna pielęgnacja i upiększenie ich. Jeśli jednak chcemy pomalować paznokcie, musimy wstrzymać się z tym kilka dni, gdyż lakier słabo trzyma się zmatowionych płytek pokrytych pastą i pudrem.

Zestawy do manicure po japońsku

W sklepach dostępne są zestawy do manicure po japońsku. Za te, w których znajdują się polerki ze skóry jelenia, trzeba zapłacić około trzystu złotych. Zestawy z polerkami wykonanymi z plastiku, można kupić już za kilkadziesiąt złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *