Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny nie działa raz na zawsze. Jego trwałość określa się na kilka lat. Makijaż taki może obejmować jeden lub wszystkie elementy twarzy. Decydując się na makijaż trwalszy od tego, który robi się każdego ranka, można wybrać trwałe obrysowanie brwi, oczu i ust. Cechą wszystkich zabiegów makijażu stałego jest to, że do jego wykonywania używane są tylko naturalne składniki, pozyskiwane z roślin. Makijaż permanentny to rodzaj tatuażu. Jest to tatuaż płytszy od innych, gdyż substancje barwiące wprowadza się w powierzchniowe warstwy naskórka.

Trwałość makijażu permanentnego

Trwałość takiego makijażu to mniej więcej trzy, pięć lat. Trwałość ta zależy jednak od wielu indywidualnych uwarunkowań. U osób, które przebywają dużo na słońcu, makijaż blednie z czasem i trzeba go odnawiać.

Makijaż permanentny ust

Makijaż taki to wprowadzanie w głąb naskórka barwnika naturalnego. Do aplikacji barwnika w skórze służy igła wprowadzona w wibracje. Zanim wykona się makijaż, na skórze rysuje się wzorcowy kontur warg. Następnie wybiera się najbardziej korzystny i najlepiej korespondujący z cerą pacjentki, kolor barwnika. Makijaż permanentny ust to dobry sposób na optyczne powiększenie warg, a także nadanie im idealnego kształtu i proporcji. Usta po takim makijażu, wyglądają tak, jakby były subtelnie pomalowane. Makijaż permanentny ust eliminuje defekty estetyczne, takie jak przebarwienia i dysproporcje. Trwałe malowanie ust jest dość bolesne. Skóra ust jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa na ból. Do uśmierzania bólu używa się tu dentystycznych środków znieczulenia miejscowego. Zaraz po wykonaniu makijażu trwałego, usta wyglądają tak, jakby otrzymały silny cios. Są opuchnięte i nabrzmiałe. Objawy te znikają samoistnie, a przyspieszyć to można smarując usta preparatami dostępnymi w aptece. Zaraz po zabiegu nie wolno wystawiać warg na działanie słońca. Przez dwa tygodnie nie wskazane jest korzystanie z solarium.

Dla kogo makijaż permanentny ust

Makijaż taki poleca się paniom, których usta są cienkie, blade, wąskie lub asymetryczne. W zależności od zgłaszanych defektów, proponuje się wykonywanie konturu ust, wypełnienie ust kolorem lub jedno i drugie. Wypełnienie kolorem może być jednolite lub cieniowane. Najczęściej wykonuje się delikatny makijaż permanentny ust, który w razie potrzeby, wzmacnia się dodatkową porcją pigmentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *