Makijaż permanentny opinie

Makijaż permanentny opinie

Makijaż permanentny, to makijaż, który utrzymuje się na twarzy przez kilka lat. Wykonuje się go tak samo, jak tatuaż, z tym, że pod skórę wprowadza się naturalne substancje barwiące. Makijaż permanentny może obejmować całą twarz lub wybrany jej element. Można więc na trwale podkreślić brwi rzęsy i oprawę oczu, a także usta. Makijaż taki wykonuje się w gabinetach kosmetycznych. Ważne jest bezpieczeństwo i sterylność wykonania takiego zabiegu. Trwały makijaż obejmuje dwie sesje. W pierwszej wykonuje się tatuaż twarzy, w drugiej wzmacnia się go. Makijaż wykonany w pierwszej sesji, blednie po jakimś czasie, dlatego trzeba go poprawić.

Makijaż permanentny, opinie specjalistów

Specjaliści podkreślają, że do makijażu permanentnego, trzeba podchodzić ostrożnie i rozważnie. Jest to bowiem dość poważna ingerencja w skórę. W naskórek wprowadza się substancje barwiące, które utrzymują się tam przez dłuższy czas. Decyzja o takim zabiegu, musi być dokładnie przemyślana. Makijażu permanentnego, nie da się zmyć po kilku miesiącach. Zdaniem specjalistów, Najważniejsze jest bezpieczeństwo takich zabiegów. Makijaż permanentny musi być wykonywany jednorazowymi igłami, a tusze powinny być czerpane z małych, jednorazowych pojemniczków. Zanim poddamy się zabiegowi, musimy zwrócić uwagę na to, jak wygląda miejsce, w którym będzie on przeprowadzany. Skóra wokół oczu i ust jest bardzo delikatna i wrażliwa. Makijaż permanentny mogą wykonywać tylko osoby z odpowiednimi kwalifikacjami.

Makijaż permanentny, opinie klientek

W opiniach klientek na temat trwałego upiększania twarzy, przewijają się dwa wątki. Pierwszy dotyczy przebiegu samych zabiegów, a konkretnie, towarzyszących im odczuć bólowych. Nie da się ukryć, że makijaż permanentny nie należy do bezbolesnych zabiegów. Wprowadzanie barwnika pod skórę przy pomocy igieł, musi trochę boleć. Klientki podkreślają, że w większości gabinetów, na życzenie znieczula się skórę. Robi się to przy pomocy kremów znieczulających lub chłodzących. Drugi wątek, jaki poruszają w swoich opiniach klientki gabinetów kosmetycznych, to trwałość makijażu permanentnego i związana z nią wygoda. Ich zdaniem, trwały makijaż to oszczędność czasu i energii, których szczególnie brakuje rankiem, po wstaniu z łóżka. Trwały makijaż jest perfekcyjny i uniwersalny. Nie trzeba przejmować się tym, czy twarz jest właściwie pomalowana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *