Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny, co to takiego? Makijaż permanentny to usługa, jaką oferują profesjonalne zakłady kosmetyczne. Makijaż, który wykonuje się każdego dnia, polega na pokrywaniu powierzchni skóry kosmetykami malującymi. Podczas makijażu wykonuje się kreski konturowe i wypełnienia. Makijaż permanentny polega na dostarczaniu czynników barwiących tuż pod powierzchnię skóry. Dzięki temu, namalowane w ten sposób kontury, nie zmywają się przy myciu twarzy. Makijaż permanentny to w rzeczywistości tatuaż twarzy. W odróżnieniu od ozdobnych rysunków wykonywanych na całym ciele, do tatuowania twarzy nie używa się czynników chemicznych. Makijaż permanentny wykonuje się zawsze naturalnymi farbami pochodzenia roślinnego. Makijaż trwały może dotyczyć wybranych części twarzy. Za jego pomocą można modelować kształt brwi, oczu i ust. Makijaż taki utrzymuje się na twarzy przez kilka lat. Po tym czasie zaczyna blednąć i wymaga odnowienia.

Dla kogo makijaż permanentny?

Makijaż permanentny przeznaczony jest dla wszystkich, którzy nie chcą tracić czasu na upiększanie twarzy każdego dnia. Korzystają z niego osoby, które z uwagi na wrażliwość skóry, nie mogą stosować kosmetyków upiększających. Makijaż permanentny, to dobre rozwiązanie jeśli chodzi o tuszowanie asymetrii twarzy, poprawę konturów twarzy i rozmieszczenia na niej poszczególnych elementów. Makijaż taki poleca się osobom z jasnymi brwiami i słabo zarysowanymi oprawami oczu. Makijażu stałego nie wykonuje się u kobiet w ciąży, u osób z cukrzycą i infekcjami skórnymi.

Makijaż permanentny brwi

Zanim rozpocznie się zabieg, każdy może wybrać kolor brwi, jaki mu najbardziej odpowiada. Najczęściej wybieranymi kolorami brwi są odcienie brązu i szarości. Wadą tego rozwiązania jest bolesność samego zabiegu. Twarz jest wyjątkowo wrażliwa na bodźce bólowe. Negatywne odczucia związane z zabiegiem, można złagodzić znieczuleniem miejscowym. Niestety, makijaż permanentny brwi, nie od razu wygląda imponująco. Zaraz po zabiegu, oczy wyglądają na zapuchnięte i chore. Na brwiach poddanych makijażowi permanentnemu mogą pojawić się krótkotrwałe zasinienia i obrzęki. Jeśli tak się stanie, należy zastosować odpowiednie preparaty. Makijaż permanentny brwi jest wygodny i trwały. Zdarza się jednak, że blednie on przed upływem czasu, w którym powinien się utrzymać. Trwałość takiego makijażu zależna jest od trybu życia. Na blednięcie makijażu ma wpływ między innymi, częstość przebywania na słońcu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *