Liposukcja

Liposukcja

Kto z nas nie marzy o szybkim, bezbolesnym i trwałym pozbyciu się nagromadzonego tu i tam tłuszczyku. Marzymy o tym niemal wszyscy, tym bardziej, że tłuszczyk ów w pewnym wieku gromadzi się na nas, niezależnie od tego ile i czego jemy. Większość z nas ma tendencję do tycia, a tendencja ta objawia się w dojrzałym wieku. Chcąc szybko pozbyć się zmiękczeń w kilku miejscach, mamy do wyboru dwie grupy metod. Pierwsza to tradycyjne zabiegi chirurgiczne, do których należy na przykład liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Druga grupa zabiegów modelujących sylwetkę, to bezinwazyjne zabiegi, polegające na ostrzykiwaniu miękkich miejsc odpowiednimi substancjami. Do tej grupy zalicza się na przykład lipoliza.

Liposukcja

Liposukcja, to zabieg operacyjny, polegający na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. tkankę tę odsysa się z miejsc, w których szczególnie lubi się gromadzić, a więc z brzucha, pośladków, bioder, talii, ramion, pleców, szyi, kolan i podbródka. Liposukcja ma szczególne zastosowanie u osób, które przytyły w pewnych miejscach, ale ich skóra pozostała gładka, napięta i sprężysta.

Przebieg zabiegu liposukcji

Liposukcje wykonuje się w znieczuleniu. Może być ono ogólne lub miejscowe. Dobór znieczulenia zależy od rozległości okolicy ciała, z której ma być odessany tłuszcz. Zanim tkanka tłuszczowa zostanie odessana, trzeba ją do tego odpowiednio przygotować. W pobliże tkanki tłuszczowej wstrzykuje się roztwór soli fizjologicznej i adrenaliny. Przeciwdziała to dużemu krwawieniu podczas operacji i pojawieniu się krwiaków. Ilość wstrzykiwanych płynów może być równa objętości odsysanej tkanki lub trzykrotnie większa. Niektóre kliniki stosują liposukcję ultradźwiękową. W tej metodzie, nie płyn rozbija komórki tłuszczowe, ale ultradźwięki. Klasyczne odsysanie tłuszczu, polega na nacięciu skóry i wprowadzeniu do wewnątrz cienkiej końcówki urządzenia ssącego. Tłuszcz jest odsysany przy pomocy strzykawek z podciśnieniem.

Po zabiegu liposukcji

Zaraz po operacji, nosi się opatrunek i ubranie uciskowe, którego zadaniem jest niedopuszczenie do wytworzenia się krwiaków. W miejscach, gdzie skóra była rozcinana, zakłada się szwy. Pierwsze dni po zabiegu nie są przyjemne. Operowana okolica daje o sobie znać opuchlizną, zasinieniem i bólem. Odzież uciskową trzeba nosić przez kilka tygodni. Po około trzech tygodniach, wskazany jest masaż operowanej okolicy. Pełne efekty zabiegu liposukcji, to znaczy atrakcyjny wygląd i komfort funkcjonalny, osiąga się po około sześciu tygodniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *