Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja polega na odsysaniu tłuszczu z różnych okolic ciała. Otyłość być może nie dawałaby się nam aż tak we znaki, gdyby przebiegała równomiernie. Niestety, natura ustawiła to tak, że tyjemy różnie w różnych miejscach. Przybywająca nam tkanka tłuszczowa rozkłada się nieproporcjonalnie, przez co czujemy się niekomfortowo. Tkanka tłuszczowa u kobiet, umiejscawia się przede wszystkim na ramionach, podbródku, szyi, brzuchu, biodrach, udach, w talii, nad kolanami i na łydkach. U panów gromadzi się przede wszystkim na podbródku, piersiach, brzuchu i w talii. Liposukcja pozwala na usuwanie miejscowo nagromadzonego tłuszczu, za pomocą cienkich rurek wprowadzanych do wewnątrz przez rozciętą skórę. Istnieje kilka metod przeprowadzania tego rodzaju zabiegów. Najbardziej znane i najczęściej stosowane, to liposukcja klasyczna i ultradźwiękowa.

Liposukcja ultradźwiękowa

Ultradźwiękowe usuwanie tłuszczu, jest metodą bezpieczną i bezinwazyjną. Czynnikiem niszczącym komórki tłuszczowe, są tu fale ultradźwiękowe o zróżnicowanej częstotliwości. Ultradźwięki sprawiają, że błony komórek tłuszczowych pękają, a ich zawartość ulega rozdrobnieniu. Rozdrobniony tłuszcz jest wydalany z organizmu. Liposukcja ultradźwiękowa wykonywana jest przy pomocy specjalnych urządzeń wyposażonych w kilka głowic.

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej

Ultradźwiękowe usuwanie tłuszczu obejmuje trzy etapy. Cały zabieg trwa nie dłużej niż półtorej godziny. Zabieg zaczyna się od przygotowania tkanki tłuszczowej na spotkanie z ultradźwiękami, polegającego na masowaniu jej bańką chińską. Rozluźniona tkanka lepiej poddaje się ultradźwiękom. Etap drugi, to rozbijanie komórek tłuszczowych, przy użyciu głowic ultradźwiękowych. Eliminacja komórek tłuszczowych dzieli się znów na dwa etapy. W pierwszym, głowice emitujące fale o niskiej częstotliwości, rozbijają błony komórkowe. W drugim, jedna głowica emitująca fale o wysokiej częstotliwości wykonuje lipolizę płytkiego tłuszczu, skutkiem czego, redukowany jest cellulit. Trzecim etapem całego zabiegu, jest drenaż limfatyczny, do którego służy bańka chińska lub specjalne urządzenie. Drenaż wykonywany jest w celu pozbycia się produktów pozostałych po rozbiciu komórek tłuszczowych, poprzez procesy metaboliczne.

Liposukcja ultradźwiękowa, efekty

Efekty wyszczuplenia wybranych części ciała, obserwuje się po przeprowadzeniu kilku zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *